ODEJŚCIE prezydenta! Większości chce aby…

Zdecydowana większość amerykańskich dzienników opowiada się, że odejściem prezydenta Donalda Trumpa. Próby zdyskredytowania i pozbawienia władzy głowy państwa zostały skrytykowane przez dziennikarzy „Wall Street Journal”, którzy uważają je za bardzo szkodliwe, a przede wszystkim słabe.

Próbę rozliczenia i usunięcia ze stanowiska Donalda Trumpa rozpoczął „New York Times”. Dziennikarze pisma mieli pretensje do prezydenta o ” (…)uzależnienie pomocy militarnej dla Ukrainy od wszczęcia przez władze w Kijowie dochodzenia poprzez „…dokopanie się do brudów jego politycznego rywala…”, co miałoby mu pomóc w zwycięstwie w wyborach 2020 roku” Innymi słowy mają żal o to, że prezydent Donald Trump ma skłonność do zabiegania o zagraniczną pomoc w czasie trwania swoich kampanii wyborczych. Do chóru krytyków przyłączyły się inne poczytne dzienniki w Stanach Zjednoczonych tj. USA Today, czy Los Angeles Times.

ZOBACZ:Trump dogada się z Putinem? Ma mu sprzedać Ukrainę w zamian za…

Do zarzutów wobec Trumpa i sytuacji z próbą jego zdyskredytowania i osądzenia odnieśli się również dziennikarze Wall Street Journal, którzy nie podzielają zdania swoich kolegów. Uważają, że zarzuty wystosowane wobec głowy państwa są przede wszystkim słabe i bezpodstawne. Według redakcji dziennika to co w ostatnim czasie pisze się na temat prezydenta Trumpa i o tym, że nadużywa władzy jest niesprawiedliwe. Wall Street Journal uważa, że dzienniki związane z demokratami próbują niszczyć Trumpa i ośmieszyć go na arenie międzynarodowej.

ZOBACZ TAKŻE:Trump mocno broni życia … dzieci!

źródła: wiadomosci.onet.pl, foto pixabay.com

 

REKLAMAKomentarze