Odeszli z radiowej Trójki, zakładają własną stację. SPRAWDŹ, gdzie i kiedy można ich posłuchać

Afera wokół listy przebojów radiowej Trójki wywołała prawdziwą burzę w polskich mediach. Większość uznanych dziennikarzy z tej stacji postanowiła odejść z radia, a niektórzy rozpoczęli starania o stworzenie własnej rozgłośni. Wiemy już kiedy wystartuje Radio Nowy Świat i kto poprowadzi pierwszą audycję. 

Wśród dziennikarzy, którzy stworzą Radio Nowy Świat będzie m.in. Wojciech Mann. To właśnie on poprowadzi pierwszą audycje na łamach debiutującej stacji. Porozmawia z Michałem Nogasiem, który także był redaktorem Programu III Polskiego Radia.

 

ZOBACZ TEŻ: Znamy zalecenie w sprawie organizacji WESEL! Orkiestra w maseczkach i brak dostępu do wiejskiego stołu

 

Pierwsza audycja rozpocznie się o 7:45 26 czerwca. Marcin Nogaś będzie nie tylko gościem Wojciecha Manna, ale także poprowadzi swoje własne autorskie programy. Wszystko wskazuje na to, że radio będzie miało bardzo mocną obsadę. Mają do niej dołączyć m.in: Marcin Kydryński, Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Małgorzata Maliborska, Anna Krakowska, Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk, Kuba Badach. Wszyscy ci dziennikarze i artyści byli wcześniej w większym bądź mniejszym stopniu związani z Trójką.

 

Poza nimi do Radia Nowy Świat mają dołączyć Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski, Michał Rusinek, Tomasz Raczek czy Dorota Segda.

 

W nowej rozgłośni nie usłyszymy za to Anny Gacek, która jak poinformowali twórcy projektu zdążyła zaangażować się w inne przedsięwzięcia. Czy nowa stacja ma szansę utrzymać się na rynku? Obawiamy się, że gdy wyczerpie się entuzjazm wiernych słuchaczy Trójki, którzy postanowili wesprzeć ulubionych redaktorów, to za jakiś czas może być problem z utrzymaniem takiej plejady gwiazd .

 Komentarze