Szalony kierowca zaatakował policjanta i odgryzł mu… (FOTO, VIDEO)

kierowca

W sobotę 15 lutego po Poznaniu szarżował szalony kierowca.

Przez centrum Poznania jechał nawet z prędkością 140 kilometrów na godzinę. Ponadto kierowca wcale nie stosował się do takich trywialnych zasad jak jazda zgodnie z kierunkiem ruchu. Jechał pod prąd, poruszał się także po pasie przeznaczonym dla rowerów lub po torowisku. Co więcej ignorował wszelkie znaki i sygnalizację świetlną.

Policyjny pościg

Wszystko zaczęło się ok. 8 rano, gdy funkcjonariusze chcieli skontrolować kierowcę Opla. Ten jednak nie zatrzymał się do kontroli, a Policja ruszyła w pościg za pojazdem. Kierujący szarżował po centrum Poznania stwarzając wielkie zagrożenie dla zdrowia i życia innych kierujących oraz pieszych.

Po brawurowym pościgu w końcu Policja za pomocą radiowozu zepchnęła Opla na pobocze i tu się zaczęło!

Szalony kierowca

Kierowca zatrzymanego pojazdu zachowywał się nieracjonalnie i agresywnie. 29-letni mieszkaniec Gdańska miał 1 promil alkoholu we krwi. Jednak prawdopodobnie był także pod wpływem środków odurzających, dopalaczy.

Kierujący pojazdem trafił do szpitala na oddział toksykologiczny. Pobrano mu krew, by sprawdzić, pod wpływem jakich środków się znajdował.

Odgryzł…

W momencie zatrzymania 29-latek zaatakował jednego z policjantów i odgryzł mu kawałek palca! Odgryzł bo zapewne zażył jakieś środki odurzające. Jak podaje Wielkopolska Policja:

„W bezpiecznym miejscu policjanci siłowo zatrzymali auto. Podczas obezwładniania kierowcy zranił on jednego z funkcjonariuszy OPP w Poznaniu, odgryzając mu półtoracentymetrovwy fragment palca. „

Zobacz też, jakiego ATAKU dostała Monika OLEJNIK po operze! (VIDEO)

 

Na facebookowym profilu Policji zamieszczono zdjęcie poszkodowanego funkcjonariusza.

policjant z odgryzionym palcem
policjant z odgryzionym palcem – https://www.facebook.com/Wielkopolska-Policja-

Napisano też:

Nasz policjant czuje się dobrze. Czekamy na jego powrót to służby, jak tylko zaleczy się rana. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu zadeklarował pełne wsparcie, jakie tylko będzie potrzebne naszemu koledze.”

Odstrzelić

Jak widać Policja do tematu podeszła spokojnie. Bardziej radykalne stanowisko wobec szalonego kierowcy mają internauci. Oto jeden ze wpisów:

Odstrzelic to coś, zagraża życiu i zdrowiu wszystkich wokół. Lub dowalić jak wytrzeźwieje pod stópki😂🤣🤣😂 Podatnicy za sponsorują teraz pobyt w „hotelu” temu pajacowi. 🤔

Video z pościgu prezentujemy poniżej.

Tak wyglądał sobotni pościg po centrum Poznania za pijanym szaleńcem. Był też pod wpływem środków odurzających. W bezpiecznym miejscu policjanci siłowo zatrzymali auto. Podczas obezwładniania kierowcy zranił on jednego z funkcjonariuszy OPP w Poznaniu, odgryzając mu półtoracentymetrovwy fragment palca. Sprawca dziś usłyszy zarzuty. Złożymy także wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Gepostet von Wielkopolska Policja am Sonntag, 16. Februar 2020

 

fot. https://www.facebook.com/Wielkopolska-PolicjaKomentarze