Odkryli nowy gatunek pająka. Chowa się w pościeli i MOŻE ZABIĆ!

gatunek pająka, pająki, zabił pająk lotką, pająków

Lubi ukrywać się w pościeli, łóżkach i ubraniach. Jest silnie jadowity – może wywołać martwicę tkanek i porażenie skutkujące trwałym kalectwem, uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią. A przy tym – nie był wcześniej znany nauce! Oto nowy, groźny gatunek pająka!

Wydaje się to niesamowitym, że pająk, który lubi przebywać wśród ludzi nie został wcześniej odkryty i sklasyfikowany. Ale to wszystko dlatego, że przez długi czas mylono go ze znanym już gatunkiem. Tymczasem bliższe i dokładniejsze badania dowiodły, że jest to odrębny gatunek pająka! Odkrycia dokonano w…

 

 

Odkrycia dokonano w mieście Tlaxcala w Meksyku. 

 

ZOBACZ TEŻ: Płonęła jak pochodnia i błagała o pomoc. Horror 21-latki we Wrocławiu

 

Ponieważ jest bardzo podobny do Loxosceles misteca, pomyśleliśmy, że przybył do naszego regionu razem z zagranicznymi roślinami ozdobnymi. Ale przeprowadzając badania obu gatunków, zdaliśmy sobie sprawę, że są zupełnie inne

– powiedział w rozmowie z mediami profesro biologii miejscowego uniwersytetu Alejandro Valdez-Mondragon

 

Nowo odkryty pająk może stanowić poważne zagrożenie. Jego ugryzienie i wstrzyknięcie jadu powoduje martwicę tkanek, a toksyny zawarte w jadzie uszkadzają krwinki czerwone. Jad samicy jest przy tym znacznie silniejszy od jadu samców. Może doprowadzić nawet do śmierci, zaś wyjątkowo narażone na jego działanie są dzieci.

 

 

Pora deszczowa, która obecnie trwa w Meksyku jest szczególnym okresem dla pająków, które oficjalnie nazwano Loxosceles tenochtitlan. W taką pogodę jeszcze chętniej szukają schronienia w ludzkich siedzibach. Lubią chować się w łóżkach, pod materacami, w pościeli i ubraniach. Gryzą jednak tylko wtedy, gdy naprawdę poczują się zagrożone. 

 

Czy ten gatunek pająka ma na koncie jakieś zgony wywołane wśród ludzi? Ciężko stwierdzi, skoro wcześniej był klasyfikowany. Na pewno jednak lepiej nie wchodzić mu w drogę!

Komentarze