NIE MASZ ODPOWIEDNICH KWALIFIKACJI BY ZDOBYĆ DOBRZE PŁATNĄ PRACĘ? NIC NIE SZKODZI, SKORZYSTAJ Z PROGRAMU, KTÓRY JEST SZANSĄ NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ I NIE TRAĆ WIĘCEJ CZASU.

Szukasz wymarzonej pracy, albo dobrze płatnej? Niestety każdy pracodawca albo cię zbywa, albo wyraźnie daje do zrozumienia, że nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji. Nie jesteś jedyny i nie jesteś wyjątkiem, wielu ludzi ma ten sam problem i często gęsto popada w zniechęcenie, frustrację, a i bywa, że w depresję.

Nie tędy droga! Zamiast tracić czas na bezsensowne szukanie skorzystaj z możliwości, jakie oferuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach programu jednorazowe środku na rozpoczęcie działalności gospodarczej i pomyśl o założeniu swojej własnej firmy.

 

Jak to zrobić?

 

Najpierw musisz spełnić kilka warunków, żeby w ogóle móc się o te środki starać, ale nie ma nic na piękne oczy. Oto kilka z nich:

 

Musisz być zarejestrowany jako osoba bezrobotna lub poszukująca pracy i nie możesz wykonywać innej pracy zarobkowej (przepisy, jakie udało mi się znaleźć na ten temat są tak zagmatwane, że postanowiłam je przetłumaczyć z prawniczego na polski język)

W ciągu 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o te jednorazowe środku, nie możesz odmówić, oczywiście bez odpowiedniej przyczyny, przyjęcia propozycji  zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, szkolenia, stażu, prac społecznie użytecznych, przygotowania zawodowego dorosłych, wykonywania prac interwencyjnych lub robót publicznych a także udziału w działaniach w ramach Programu Aktywizacja i Integracja.

Nie możesz też przerwać z własnej winy szkolenia, stażu, wykonywania prac społecznie użytecznych, indywidualnego planu działania, udziału w działaniach w ramach Programu Aktywizacja i Integracja lub innej formy pomocy.

Po skierowaniu na szkolenie, przygotowanie zawodowe itp. skierowanie musisz posłusznie przyjąć.

Kolejny warunek, nie otrzymałeś już wcześniej innych środków publicznych bezzwrotnych na otwarcie swojej własnej firmy i

nie prowadziłeś działalności gospodarczej już wcześniej, i nie posiadasz wpisu do ewidencji działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej.

No i w końcu ostatni, nie byłeś w okresie 2 lat  przed dniem złożenia wniosku skazany za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, w rozumieniu Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny.

 

Trochę tego jest, no ale jak wiadomo pieniądze z nieba nie spadają niczym deszcz, więc muszą być pewne warunki spełnione, aby je otrzymać.

 

Jeśli spełniasz powyższe wymagania to wystarczy tylko złożyć wniosek odpowiednio wypełniony we właściwym dla ciebie urzędzie pracy (to znaczy w tym, w którym jesteś zarejestrowany).

Ważne jest również, aby twój pomysł na biznes trzymał się kupy, bo inaczej nici z kasy.

 

Ile można dostać?

 

Suma raczej nie jest zawrotna i najlepiej dopytać się w urzędzie pracy ile wynosi.  Wiadomo jednak, że będzie to kwota równa sześciokrotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia.

 

Co po otrzymaniu pieniędzy?

To chyba proste. Rozpoczynasz prowadzenie swojej własnej firmy. Najlepiej zgodnie z prawem bez żadnych oszustw.

 

Co ty na to? Czyż to nie szansa, aby wziąć sprawy w swoje ręce i w końcu samemu być sobie panem, zamiast czekać, aż ktoś łaskawie cię zatrudni? Odpowiedz jest chyba jasna. Oczywiście, że tak!

 

Jeśli jesteś jedną z tych osób długotrwale bezrobotnych, nie zastanawiaj się długo, tylko skorzystaj z programu, który może być początkiem lepszej przyszłości.

 

Źródło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Martyna Malarczyk

Komentarze