Ojciec wystawił dziecko przez okno jadącego autobusu. Chciał mu „pokazać świat”…

Ojciec wystawił dziecko przez okno jadącego autobusu. Chciał mu „pokazać świat”…

Jadący autobusem 28 letni Krakowianin otworzył w czasie jazdy okno i …wystawił przez nie 1,5 roczną córeczkę. Policji tłumaczył, że chciał dziecku „pokazać świat z innej perspektywy”. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do szokującego zdarzenia doszło 6 maja około godz. 14  w autobusie linii 503 w Krakowie. Autobusem podróżowała para ze swoim 1,5 rocznym dzieckiem. W pewnej chwili ojciec wystawił w czasie jazdy córeczkę aby, jak mówi, „pokazać jej świat z innej perspektywy”.

 

ZOBACZ TEŻ: Globalna katastrofa i zagłada ludzkości? Irlandia REAGUJE. Kiedy Polska?

 

Świadkowie relacjonują że oboje rodzice zachowywali się dość głośno. W pewnym momencie doszło między nimi do sprzeczki.

 

„- 28-latek najpierw w sposób arogancki i wulgarny zwrócił się do swej towarzyszki, a po chwili wziął na ręce siedzącą na jej kolanach dziewczynkę. Następnie otworzył okno i wystawił przez nie córkę w taki sposób, że cała zwisała nad jezdnią. Okno jest małe, więc najpierw przełożył jej główkę, a potem nóżki”.  – poinformował mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik wojewódzkiej policji w Krakowie.

 

Sytuację zauważył kierowca. Natychmiast zatrzymał autobus i zwrócił uwagę 28-latkowi. – Reakcja ojca dziecka była kuriozalna. Poczuł się urażony, tym co powiedział  kierowca, dlatego zwyzywał go i uderzył. Na szczęście całą sytuację widział przejeżdżający w pobliżu policjant.

 

Drzwi autobusu zostały zablokowane, mimo to mężczyzna wraz z partnerką i dzieckiem próbował opuścić pojazd. Wtedy został zatrzymany.

 

Źródło: TVN 24

Fot. PixabayKomentarze