Olga BOŁĄDŹ rzuca WYZWANIE! Na czym polega #boladzchallenge?

Olga Bołądź postanowiła dołączyć do popularnego, internetowego trendu.

Chodzi o rzucanie i podejmowanie wyzwań, a Bołądź postanowiła stworzyć swoje własne. Na czym ono polega?

 

Ta sama sukienka?

Aktorzy, osobowości telewizyjne, celebryci czy influencerzy są pod ogromna presją dotyczącą wyglądu. Także w kwestii ubrania. I tu możliwe są trzy „zbrodnie”. Pierwsza to stylizacja, jaka nie przypadnie do gustu fanom czy dziennikarzom. Tu jednak trudno przewidzieć, co zyska uznanie. Są jednak kolejne „zbrodnie” – druga to gdy dwie osoby założą taką samą kreację (dramat!). I trzecia – dwa razy ubrać się w to samo (żenada!).

 

Sukienka a ważne sprawy

Tymczasem Olga Bołądź postanowiła zwrócić uwagę na wymiar ekologiczny takiego postępowania. Ubranie założone jeden raz – po prostu się marnuje.

I nie dotyczy to tylko gwiazd, ale także każdej niemal kobiety. Marnowanie ma miejsce choćby w przypadku sukienek kupowanych, gdy idziemy na wesele. Zazwyczaj też są to jednorazowe kreacje.

Czytaj też: „PRZELEĆ MNIE”! Marzena ROGALSKA poprosiła o to…

 

Myślący inaczej

Aktorka chce zmienić naszą świadomość dotyczącą ubioru. Pokazać, że właśnie wręcz przeciwnie. Załóżmy kilka, wiele razy to samo. Zszywajmy, cerujmy, przerabiajmy, farbujmy – to wszystko przedłuży życie ubrań. Sprawi też, że ograniczymy ilość odpadów tekstylnych oraz zmniejszymy ekologiczne koszty produkcji nowych ubrań.

 

Bonus za #boladzchallenge

„Oto mój challenge, załóż swoją ulubioną sukienkę po raz kolejny na wyjście! Powtarzajmy nasze looki!Wyzywam was, dla matki planety, nośmy nasze rzeczy wielokrotnie! Uwielbiam piękne rzeczy te nowe i te stare i chce je zużywać a nie założyć raz i co dalej? Większość z nas ma pełno ciuchów, które nie wychodzą z mody- to kwestia naszego postrzegania. Wyjdźmy z tych schematów! Potraktujecie przegląd waszej szafy jak przygodę z recyclingiem i przyjmijcie #boladzchallenge
Odkrywajcie swoje ciuchy na nowo. Każdy kto ma ochotę niech się przyłącza i nominuje dalej. Osobiście nominuje osoby które znam i lubię a jak nie znam to podziwiam i cenie😻”

Aktorka zapewnia, że jeśli ktoś podejmie wyzwanie i opublikuje zdjęcie z tagiem #boladzchallenge, to Olga Bołądź zamieści to zdjęcie na swoim instastory.

https://www.instagram.com/p/B4en0BcnqJs/

fot. https://www.instagram.com/olgaboladz_official/Komentarze