Operatorzy komórkowi wprowadzają zmiany! Nie będziesz mógł już…

Dwaj najwięksi operatorzy komórkowi Plus i Orange Polska wprowadzają zmiany. Chodzi o wiadomości SMS.

Internetowe bramki SMS to narzędzie przeznaczone do wysyłania wiadomości SMS i MMS na komórkę z poziomu komputera. Niegdyś bardzo popularne ze względu na to, że SMS-y były dodatkowo płatne u operatorów. Dziś, gdy są one bezpłatne, praktycznie odeszły w zapomnienie. Najwięksi polscy operatorzy odpowiedzieli na to zamknięciem tych platform.

Taką decyzję podjęło Orange Polska i zapowiedziało, że o 1 lutego 2020 roku jego bramka SMS przestanie działać. W ślady Orange poszedł także operator sieci Plus, jednak nie podał dokładnej daty wyłączenia usługi. Sieci, które już wcześniej wyłączyły bramki SMS to np. Play. Powodem podjęcia takich kroków jest bardzo małe zainteresowanie tą usługą. Bramki SMS-owe są wypierane przez zwykłe wiadomości SMS, które u większości operatorów w abonamencie są dziś już całkowicie darmowe.

 

ZOBACZ TAKŻE: PRZEŁOMOWE zmiany w sieci McDonald’s! Nie będziesz mógł…

 

– Zamknięcie internetowej bramki SMS/MMS to decyzja biznesowa i wynika m.in., ze spadającego zainteresowania usługą. To efekt upowszechnienia się smartfonów i ofert „no limit”, w których wiele usług klienci otrzymują w ramach abonamentu. – poinformował w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.  

 

Jak na razie bramki SMS nie zamknęło T-Mobile. Po rezygnacji Orange i Plusa, sieć T-Mobile będzie jedynym dużym operatorem komórkowym z funkcjonującą bramką SMS. Operator nie poinformował do tej pory o żadnych planach zlikwidowania tej usługi.

 

ZOBACZ TAKŻE:PRZEŁOMOWE zmiany w sieci McDonald’s! Nie będziesz mógł…

 

źródło: wirtualnemedia, fot. unsplashKomentarze