Szok w Opocznie! Zamiast krzyża, obok godła powieszono TO!

W polskich urzędach czy szkołach w salach służących do spotkań w centralnym miejscu wieszane jest godło państwa oraz krzyż.

Ten drugi od czasu do czasu budzi kontrowersje. Wiele osób uważa, że państwo powinno mieć świecki charakter i w miejscach użyteczności publicznej nie powinny pojawiać się symbole religijne.

Jak widać tym tokiem myślenia poszli włodarze Opoczna, bo w Urzędzie Miejskim, gdzie burmistrzem jest Dariusz Krosno z Platformy Obywatelskiej, zdjęto krzyż.

Jednak miejsce po nim nie pozostało puste! Pomysły na nowy symbol obok godła mogłyby być przeróżne. Jednak w Opocznie zawisła podkowa! Sprawa ta oburzyła radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi Robert Telus poseł PiS z województwa łódzkiego:

 

Radni Prawa i Sprawiedliwości z miasta Opoczno wystosowali oświadczenie w tej kwestii do burmistrza, że nie godzi się, aby w urzędzie miasta, urzędzie gminy wieszać podkowy, bo to uderza w naszą tradycję. W naszej tradycji obok godła zawsze wieszany jest krzyż a nie podkowa.

 

podkowa w Opocznie – https://twitter.com/RobertTelus

 

Poseł sądzi, że pomysłodawca zawieszenia podkowy, chciał być nowoczesny, a tymczasem dał wiarę zabobonom:

 

Osoba, która powiesiła tę podkowę, myślę, że chciała zabłysnąć i pokazać, że jest trendem, modna i zawiesza podkowę zamiast krzyża. A tak naprawdę wiemy o tym, że podkowa to jest zabobon. Zabobon, który wywodzi się z pogaństwa. Tak naprawdę ta osoba nie błysła, tylko pokazała, że wierzy w jakieś zabobony.*

 

Robert Telus słusznie twierdzi, że wiara w moc podkowy to zabobon sięgający starożytnych czasów. Z kolei w średniowieczu wierzono, że podkowy odstraszają czarownice . Te z kolei latają na miotle bo boją się koni…

 

POLECAMY: Zakonnica z Broniszewic chciała być dowcipna. Hejt internautów zwalił ją z nóg!

 

Pod postem Telusa zamieszczonym na Twitterze internauci wyrazili swoją opinię na temat podkowy. Pojawiały się głosy, że dobrze iż znikł nacechowany religijnie krzyż. Większość jednak skrytykowała pomysł wieszania podkowy:

 

Może burmistrza klacz kopnęła w głowę 🙁 ?

 

Wisi podkowa,spoko,znaczy końskie łby tam pracują.W sumie tania prowokacja.POziom podstawówki.

 

I bardzo dobrze. Urząd to miejsce ŚWIECKIE.

 

Chorzy ludzie tam są . Tylko patrzeć jak tęczowe flagi zawisną

 

niech sobie podkowę wytatuują będą mieli ją ciągle na widoku🙃

 

Idąc tropem podkowy, w urzędach czy szkołach można by zacząć wieszać czterolistne koniczynki czy słoniki. Ponoć też przynoszą szczęście.

 

 

zdjęcie główne: https://www.facebook.com/Gmina-Opoczno

* cyt. Radio MaryjaKomentarze