Opowiada o życiu BOGATYCH DZIECIAKÓW! „Patointeligencja” ma już 2 MILIONY WYŚWIETLEŃ

Opowiada o życiu BOGATYCH DZIECIAKÓW! „Patointeligencja” ma już 2 MILIONY WYŚWIETLEŃ.

Ten utwór zrobił ogromną furorę w Internecie. Okazuje się, że twórcą jest kawałka jest raper Mata, mówiąc sciślej Michał Matczak, syn prawnika i profesora Uniwersytetu Warszawskiego, Marcina Matczaka. 

Co dziecko z „dobrego domu” robi w środowisku hip-hopowym? Skąd wzięła się jego pasja do muzyki rap? Opowiedział o tym w wywiadzie dla Newonce.

— Nie jestem dzieciakiem z bloków, tylko szczylem z klasy średniej, wychowanym na strzeżonym osiedlu, który zajawił się rapem przez „Jesteś Bogiem”. Na początku miałem zresztą bana na ten film, bo tam przeklinali, a ja byłem wychowywany pod kloszem, więc obejrzałem go dopiero w gimnazjum. Moja przygoda z polskim rapem zaczęła się więc od Paktofoniki, ale wcześniej był też Eminem i 2Pac. Ludzie z mojego środowiska, z bananowych szkół, nie słuchali jednak takiej muzyki — mówił Mata w rozmowie z dziennikarzami. 

Mata jest absolwentem elitarnego warszawskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego. Jego utwór „Patointeligencja” bije rekordy popularności w mediach społecznościowych. Wrzucony trzy dni temu teledysk ma już ponad 2 miliony wyświetleń. 

Piosenka Maty w bezkompromisowy i bardzo emocjonalny sposób opowiada o życiu licealisty, który obraca się w towarzystwie bogatej młodzieży. Piosenka porusza problematykę wszechobecnej hipokryzji, przygodnego seksu a także narkotyków. Komentarze