Oprowadzał PUTINA po szpitalu dla ofiar koronawirusa. Sam także był zakażony

Oprowadzał PUTINA po szpitalu dla ofiar koronawirusa. Sam także był zakażony

Denis Procenko to naczelny lekarz szpitala zakaźnego w podmoskiewskiej Komunarce, gdzie leczy się pierwszych rosyjskich chorych na COVID-19. Placówkę z gospodarską wizytą nawiedził Władymir Putin, który sprawdzał jak się sprawy mają. Obok zakażonego doktora spędził bardzo wiele czasu. Czy władca Rosji zakaził się koronawirusem? 

Prezydent Federacji Rosyjskiej odbył swoją wizytę w szpitalu na Komunarce 24 marca. Były uściski dłoni, pozowane zdjęcia i relacje w mediach – prezydent troszczy się o stan służby zdrowia i życie swoich obywateli. Zaledwie kilka dni później dowiedzieliśmy się też, że oprowadzający Putina Procenko zakaził się koronawirusem od któregoś z pacjentów. Czy Władymir Putin jest zagrożony?

 

Jako pierwsza o sprawie poinformowała telewizja Rassija24. Stan lekarza jest dobry. Trudno jednak w tym momencie określić czy i ile osób mógł zakazić – poza Putinem miał przecież kontakt ze współpracownikami, udzielał też wywiadów dla wielu mediów, np. dla rosyjskiego oddziału BBC.

 

 

ZOBACZ TEŻ: Zamordował ciężarną partnerkę. Od tygodnia szuka go policja – rozpoznajesz go?

 

Denis Procenko opowiadał się za zaostrzeniem środków zaradczych i izolacyjnych. Po wykryciu u niego choroby szpital na Komunarce wprowadził dodatkowe obostrzenia i środki bezpieczeństwa. Tylko czy to nie będzie już za późno?

 Komentarze