Zauważył dziwne stworzenie na dnie akwarium. Nie wiedział, że groziło mu śmiertelne niebezpieczeństwo!

Wesley Trevors ze Slough w Wielkiej Brytanii bardzo się zdziwił kiedy na dnie akwarium zobaczył dziwnie wyglądającego ślimaka. Mężczyzna chcąc upewnić się z czym ma do czynienia wysłał zdjęcie swojego akwarium na forum poświęcone akwarystyce. Kiedy dostał odpowiedź z czym ma do czynienia przeżył szok!

32-latek zupełnie przypadkowo odkrył, że w jego akwarium znajduje się dziwny ślimak, którego nie kupował. Brytyjczyk długo szukał informacji na temat tych stworzeń jednak nie mógł się doszukać z czym ma do czynienia. W końcu Wesley Trevors dał za wygraną i przesłał zdjęcie akwarium na forum, gdzie wskazówek udzielają profesjonaliści. Mężczyzna praktycznie od razu dostał odpowiedź zwrotną. Był przerażony kiedy przeczytał, że ślimak o okazałej stożkowej muszli jest śmiertelnie jadowity.

 

ZOBACZ:Rybacy dostrzegli wieloryba z przymocowaną do ciała dziwną uprzężą! Kiedy ją zdjęli odkryli, że była to (…)!

 

Stożki stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla zwierząt, jak i ludzi. Posiadają toksyny, które mogą uśmiercić człowieka w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut. Do tej pory odnotowano 30 śmiertelnych przypadków na całym świecie. Ślimaki te mogą osiągnąć do 20 centymetrów długości, a swoje ofiary uśmiercają za pomocą strzałki jadowej, przez którą wstrzykują truciznę. Mimo, że wyglądają  niepozornie i niegroźnie spotkanie z nimi może zakończyć się tragicznymi konsekwencjami. Brytyjczyk odetchnął z ulgą, ponieważ ślimak został zabrany z jego akwarium przez ekologów. Gdyby nie ciekawość i chęć dowiedzenia się z czym miał do czynienia ta historia mogłaby mieć zupełnie inne zakończenie.

ZOBACZ TAKŻE:Te RYBY jedz NAD BAŁTYKIEM! Dowiedz się, w jakich MIEJSCACH je KUPOWAĆ!

 

źródła: o2.pl, foto: youtube.com, wideo: youtube.com

 

 

 

 

 Komentarze