Orlen NIE PRZEJMIE lokalnych gazet?! SZOKUJĄCA decyzja!

Czy Orlen nie przejmie lokalnych gazet? Zapadła szokująca decyzja…

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się z wnioskiem Rzecznika Praw Obywatelskich. Wstrzymano decyzję Prezesa UOKIK o przejęciu przez PKN Orlen spółki Polska Press, wydawcy m.in. lokalnych gazet.

– Taką informację RPO uzyskał telefonicznie 12 kwietnia w sekretariacie Sądu Okręgowego w Warszawie XVII Wydział Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zgodnie z nią 8 kwietnia 2021 r. zapadło orzeczenie w sprawie wniosku o wstrzymanie decyzji, w tym o zakaz wykonywania przez PKN Orlen praw udziałowych w Polska Press. Sąd uwzględnił tym samym wniosek Rzecznika. Wkrótce do RPO ma wpłynąć oficjalne pismo z decyzją sądu – podał Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Zobacz także: Monika Mrozowska opublikowała WZRUSZAJĄCE zdjęcie! Fani płakali…

RPO odwołał się do Sądu Okręgowego w Warszawie od decyzji Prezesa UOKiK z 5 lutego 2021 r.

Ponadto Rzecznik złożył do sądu wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji, który polega na zakazie wykonywania praw udziałowych w Polska Press. Właśnie ten wniosek został uwzględniony przez sąd.

Co dalej? Jakie będą losy lokalnych dzienników? Nie wiadomo.

Decyzją sądu jest zaskoczony prezes Orlenu Daniel Obajtek.

– Nie otrzymaliśmy żadnej informacji z sądu na temat Polska Press. Jestem zdumiony, że to Pan Adam Bodnar ogłasza rzekome postanowienie sądu, powołując się na jakąś rozmowę telefoniczną. Zdziwiłoby nas, gdyby sąd zdecydował się podjąć taką decyzję, nie mając kompletu dokumentów – napisał.

Zobacz także: Hotele są zamknięte? Okazuje się, że nie dla wszystkich…

Fot. Pixabay

Źródło: RPO

Komentarze