kochance, gwałt, gwałciciel, ojciec gwałcił swoją córkę

Oskarżyła ich o gwałt. Trzy kobiety-sędzie uznały, że jest na to za brzydka!

 

Oskarżeni bronili się, że Peruwianka jest brzydka, nieatrakcyjna, w ogóle im się nie podobała i gwałty nie były im w głowie. Jeden z nich dodał nawet, że zapisał ją w telefonie pod hasłem „Viking”, gdyż to właśnie mu przypominała. Sędzie zapoznawszy się ze zdjęciami pokrzywdzonej… przyznały rację gwałcicielom!

 

W uzasadnieniu wyroku napisano, że 22-latka wygląda „zbyt męsko” i „nieatrakcyjnie”, a jej zeznania są „niewiarygodne”, dlatego uniewinniono sprawców. Pełnomocniczka kobiety zaskarżyła wyrok, więc sprawa trafiła do włoskiego Najwyższego Sądu Kasacyjnego.

 

Czytanie orzeczenia było obrzydliwe. Sędziny przedstawiły szereg powodów, dla których zdecydowały się uniewinnić mężczyzn. Jednym z nich było to, że oskarżeni nawet nie lubili 22-latki, ponieważ była brzydka. Napisały także, że zdjęcie kobiety to potwierdza

 

– powiedziała pełnomocniczka Peruwianki, Cinzia Molinaro.

Sprawa zyskała rozgłos dopiero teraz, gdy Najwyższy Sąd Kasacyjny skierował ją do ponownego rozpatrzenia. Zajmie się nią sąd w Perugii. Doszło też do sporych protestów przed sądem w Ankonie. Warto dodać, że pokrzywdzona kobieta musiała wrócić do Peru, bo po zgłoszeniu sprawy spotkała się z nienawiścią i napiętnowaniem lokalnej społeczności. Jaki finał będzie mieć ta sprawa? Przekonamy się wkrótce.

Komentarze