Ostateczna decyzja władz! NAKAZ NOSZENIA MASEK poza miejscem zamieszkania!

Ostateczna decyzja władz! NAKAZ NOSZENIA MASEK poza miejscem zamieszkania!

Pojawiła się oficjalna decyzja władz odnośnie nakazu noszenia masek ochronnych.

W mediach społecznościowych poinformowano o planie wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek. Władze regionu już zamówiły ponad 10 milionów maseczek, które zostaną rozesłane do władz wszystkich miast i gmin.

 

„W Toskanii będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek poza domem” – ogłosił wczoraj przewodniczący władz regionu Enrico Rossi. Nakaz noszenia maseczek bądź zasłaniania ust i nosa szalikami lub innymi kawałkami tkanin poza domem obowiązuje już w Lombardii.

„Chcemy, aby maseczki zostały rozprowadzone jak najszybciej po domach, także dzięki pomocy wolontariuszy” – oświadczył szef władz Toskanii.

 

„Czytam w gazetach, że zanotowano wiele niewłaściwych zachowań ze strony obywateli i że jest zbyt wiele zgromadzeń. Dlatego chcę wydać rozporządzenie, które wprowadzi obowiązek korzystania z maseczki poza domem.”

– podkreślił.

 

Władze Lombardii podały, że powoli poprawia się sytuacja w epicentrach epidemii, czyli Brescii i Bergamo. Przyznano, że nadal niepokoi sytuacja epidemiologiczna w Mediolanie. W całym regionie w ciągu jednego dnia zmarło 249 osób, a w sobotę odnotowano 345 zgonów. Liczba wyleczonych sięgnęła 21,8 tysięcy. Choć systuacja we Włoszech powoli się stabilizuje wciąż jest określana jako tragiczna. 

 

Wciąż bardzo niebezpiecznie jest w Hiszpanii. Siły zbrojne w piątek skierowały ponad osiem tysięcy żołnierzy do zadań związanych z walką z koronawirusem. Część z nich trafiła na granice, które obecnie według ministerstwa obrony są już kontrolowane przez wojsko na wszystkich przejściach.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Produkty spożywcze, które działają lepiej niż TABLETKI NASENNE!

 

Źródło:londynek.net/pixabayKomentarze