Ostrów Wielkopolski: Nietypowe objawy u 17-latka zarażonego koronawirusem! Skarżył się na (…)!

Charakterystycznymi objawami zarażenia COVID-19 były do tej pory suchy kaszel, gorączka i duszności. Okazuje się, że mogą wystąpić również dość nietypowe objawy, jak to było w przypadku 17-latka z Ostrowa Wielkopolskiego.

Pandemia koronawirusa wzbudza strach wśród ludzi z całego świata. Wirus z Chin doprowadził do tego, że rządy wielu państw musiały wprowadzić szereg obostrzeń dla swoich obywateli. Zalecane jest niewychodzenie w domu, a jeżeli już musimy to zrobić starajmy się unikać kontaktu z innymi osobami. Ostatnio głośno jest o przypadku 17-letniego chłopca z Ostrowa Wielkopolskiego zarażonego koronawirusem, który skarżył się na nietypowe objawy. Nastolatek cierpiał na zaburzenia zmysłów smaku i węchu. Taką informację podał na specjalnie zwołanej telekonferencji dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim, Andrzej Biliński,

 

Na temat 17-latka wiadomo również to, że wrócił do Polski z Austrii. Chłopiec przyjechał do kraju jeszcze przed zamknięciem granic i przez to nie został zakwalifikowany do kwarantanny. Nastolatek nie miał objawów charakterystycznych dla koronawirusa i nie skarżył się na złe samopoczucie. Przeprowadzone badania potwierdziły, że mimo braku typowych symptomów jak gorączka, kaszel i duszności został zakażony COVID-19. Okazało się, że chłopiec narzekał na bardzo nietypowe objawy, ponieważ  cierpiał na zaburzenia zmysłu powonienia i smaku. Rodzina chłopca ze względu na bezpieczeństwo została objęta kwarantanną i pobrano od nich próbki do badań.
źródła: se.pl, foto: pixabay.com

 

 

 Komentarze