OSTRZEGAMY! Metoda na wnuczka wyszła z mody. Jest inny sposób oszukiwania, znacznie groźniejszy.

Oszustwo na wnuczka? Nie jest już w modzie. Internetowi naciągacze znaleźli nowy sposób na naiwnych. Obiecują darmowe karty podarunkowe w sklepach Biedronka i na obiecankach się kończy. Dającym się nabrać na ten myk, kradną pieniądze z kont bankowych.

„Zostałeś/aś zakwalifikowany do wzięcia udziału w krótkiej ankiecie i zdobycia szansy na wygranie Karty podarunkowej o wartości 1000 zł do zrealizowania w Twoim supermarkecie” – to treść wiadomości rozsyłanej przez oszustów. W liście nie pada ani razu wzmianka o popularnym dyskoncie. Nazwa Biedronka umieszczona została jednak w  polu „nadawca”. Również oprawa maila nawiązuje do kolorystyki stosowanej przez sieć.

Na czym polega akcja? Należy odpowiedzieć na 4 pytania i podać dane osobowe. Następnie bez ostrzeżenia użytkownik zostaje przekierowany do formularza płatności kartą kredytową. Za udział w programie „TylkoZa1Zloty”, zgodnie z nazwą, należy zapłacić tylko złotówkę. Problem w tym, że to nie wszystkie pieniądze, które zostają ściągnięte z karty. Po 3 dniach abonament może zostać automatycznie przedłużony o kwartał, a to kosztuje już 250 zł. Po roku zsumowane opłaty wyniosą tysiąc złych. W zamian organizator akcji oferuje prezent powitalny i dostęp do katalogu promocji w sklepach. Co jest nagrodą, niestety tego regulamin nie zdradza.

Dyskont Biedronka nie ma z tym nic wspólnego. Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska informuje, że otrzymuje informacje o podobnych akcjach i przekazuje sprawy prawnikom. Prawdziwość podobnych promocji można zawsze sprawdzić kontaktując się z obsługą klienta (email: bok@biedronka.eu oraz tel. 800 080 010 lub 22 205 33 00).

Radio Zet

MMKomentarze