„Ostrzegamy społeczeństwo i personel medyczny”! Nieznany dotąd OBJAW KORONAWIRUSA!?

Według lekarzy zmiany skórne mogą być jednym z symptomów koronawirusa.

Ponad 400 dermatologów z Francuskiego Krajowego Związku Dermatologów (SNDV) wspólnie orzekło, że zmiany skórne mogą być związane z chorobą COVID-19. 

 

Mają o tym świadczyć m.in. pokrzywka, zaczerwienienie oraz zmiany skórne i obrzęki na kończynach, podobne do tych, które są wywoływane przez odmrożenia.

 

Francuski Krajowy Związek Dermatologów (SNDV) wydał w środę specjalne oświadczenie

 

„Są to pseudo-odmrożenia, uporczywe, czasem bolesne zaczerwienienia, a także pokrzywka”.

– czytamy w oficjalnym komunikacie SNDN.

 

Według dermatologów, zmianom skórnym nie towarzyszą jednak najczęstsze objawy zakażenia koronawirusem (problemy z oddychaniem, kaszel,  gorączka itd.). Dlatego wielu pacjentów może nie być świadomym możliwości zarażania innych ludzi oraz tego, że są nosicielami.

 

„Ostrzegamy społeczeństwo i personel medyczny, aby jak najszybciej wykryć tych potencjalnie zakażonych pacjentów, niekoniecznie mających objawy ze strony układu oddechowego”.

– apelują dermatolodzy.

 

Francuski Krajowy Związek Dermatologów chce przeprowadzić więcej badań przesiewowych i poddać testom na obecność koronawirusa osoby, u których pojawiły się nagłe problemy dermatologiczne.

 

Wciąż nie ma ostatecznego potwierdzenia.

 

Dyrektor generalny ds. zdrowia Jérôme Salomon nie potwierdził jednoznacznie, aby zmiany skórne były nowym objawem koronawirusa. Przyznał, że brakuje mu wiedzy na ten temat.

 

„Jak wiadomo, każdego dnia poznajemy nowe informacje o koronawirusie. W aspekcie dermatologicznym nie widziałem jednak żadnej publikacji”.

 

W grupie podwyższonego ryzyka zachorowań na COVID-19 wciąż znajdują się osoby starsze oraz cierpiące na choroby przewlekłe.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Dziewczyna postanowiła „pobawić” się w fryzjera! Podczas strzyżenia nie wszystko poszło zgodnie z planem!

 

 

Źródło: popularne.pl/pixabayKomentarze