Oszustwo metodą „na Niemca”! Chcieli przechytrzyć kontrolerów płatnych parkingów.

Dzięki sprytnym sposobie na niemiecką tablicę rejestracyjną kilku warszawskich kierowców chciało przechytrzyć kontrolerów parkingów mieście stołecznym Warszawa. Niestety, pomysł przyniósł tylko katastrofalne skutki!

Zarząd Dróg Miejskich w mieście Warszawa poinformował, że w okolicach Starego Miasta w stolicy doszło do oszustwa! Kontrolerzy zauważyli pojazd marki Renault z niemiecką tablicą rejestracyjną, ale na szybie była naklejka z polskimi numerami. Aby zweryfikować rozbieżność stołeczni kontrolerzy wezwali na miejsce policję.

Służby ustaliły, że nie jest to pierwsze auto, które „legitymowało” się zagranicznym numerem rejestracyjnym. Były jeszcze dwa incydenty, a tablice straciły ważność już w 2019 roku.

Kontrolerzy wystawili mandat. Obecny na miejscu właściciel pojazdu tłumaczył policjantom, że nie zmieniał tablic rejestracyjnych, a auto w tym miejscu postawił mechanik.

Dodali warszawscy drogowcy.

Szybko okazało się, że doszło do oszustwa, aby nie ponosić opłat parkingowych. O sprawie powiadomiono prokuraturę, ale początkowo prokurator nie chciał podjąć się wszczęcia postępowania, gdyż „nie mógł określić osoby wprowadzanej w błąd”. Mimo wszystko po pewnym czasie Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że wszczęto postępowanie.

Ich zdaniem szkodę szacuje się na 1150 zł, co oznacza, że oszuści zaparkowali w strefie płatnego parkowania bez uiszczenia opłat aż 23 RAZY! Dodatkowo ZDM przypomina, że jeśli tablica jest nieczytelna lub wzbudza wątpliwości, kontroler natychmiast wzywa patrol pieszy, w celu weryfikacji zaistniałej sytuacji.

Źródło: wawalove.wp.pl

Zobacz także: Smutne informacje na temat Franciszka Pieczki. Aktor w wieku 93 lat…Komentarze