Tak zrobisz NAJPROSTSZĄ maseczkę higieniczną BEZ SZYCIA krok po kroku!

W przyszły czwartek (16.04) wchodzą w życie nowe obostrzenia dotyczące zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Ten tutorial na zrobienie najprostszej maseczki bez szycia pomoże wielu z Was!

Od 16 kwietnia 2020 nie będzie można opuścić domu bez zasłoniętych ust i nosa. Wielu zadaje sobie pytanie czy potrzebne będą profesjonalne maseczki ochronne, których aktualnie i tak brakuje na rynku? Odpowiedź brzmi nie. Maseczkę możemy zrobić równie dobrze sami w domu. Poniżej przedstawiamy wam instrukcję jak zrobić najprostszą maseczkę zupełnie bez szycia!

Obowiązek zasłaniania nosa i ust poza domem wchodzi w życie z dniem 16 kwietnia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wzruszający wpis Kasi Kowalskiej! Łzy same napływają do oczu.

 

Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych i wtedy ta maseczka ma sens. – wskazał Łukasz Szumowski w magazynie tvn24.

 

Według lekarzy, maseczki ochronne są dużo bardziej potrzebne niż np. rękawiczki jednorazowe. Ręce możemy umyć lub odkazić płynem odkażającym, a twarz pozostaje odsłonięta bez jakiegokolwiek zakrycia. Nowe obostrzenie nie oznacza jednak, że musimy zakupić profesjonalną maseczkę. Wręcz przeciwnie, te powinniśmy zostawić dla personelu medycznego. Na konferencji prasowej 9 kwietnia Łukasz Szumowski podkreślił:

 

Nie mówimy, że musi to być maseczka, może być to chustka, może być to szalik. Co do konkretnych regulacji, będziemy przedstawiali je po świętach, natomiast obowiązek będzie od czwartku poświątecznego. –skomentował Łukasz Szumowski

Zamiast owijać się szalikiem, dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie maseczki samemu. Poniżej przedstawiamy wam prostą instrukcję na zrobienie jej w domu:
szycia

1. Przygotuj bawełnianą koszulkę.

2. Odetnij dolny fragment tak, by miał szerokość ok. 17-20 cm.

3. Z odciętego pasa materiału wytnij wzdłuż mniejszy prostokąt, tak by nie przeciąć górnej i dolnej krawędzi.

4. Następnie rozetnij paski wzdłuż krawędzi bocznej – posłużą one do zawiązania maseczki wokół głowy. Gotowe!

Możecie także skorzystać z opcji dla „bardziej zaawansowanych” i uszyć maseczkę na maszynie:
FOT. freepik


Komentarze