Oto prawdziwa „złota rybka” – jeśli ją złowisz zostaniesz milionerem!

ryba sprawia, że jesteś milionerem

Są takie zwierzęta, które dla smakoszy na całym świecie warte są każdych pieniędzy. Ich mięso, ale i inne części ciała, osiągają ceny zawrotne i wręcz niewyobrażalne. Na krótkim odcinku chińskiego wybrzeża zamieszkuje ryba często nazywana „złotą rybką”. Bez problemu czyni Cię milionerem – jeśli tyko ją złowisz!

Wspomnianą „złotą rybką” jest Bahaba taipingensis, czyli Bahaba chińska. Co ciekawe ryba ta figuruje w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów i objęta jest ścisłą ochroną.  Występuje tylko na krótkim odcinku wybrzeża Chin, od ujścia Jangcy do ujścia Rzeki Perłowej. Mimo to od czasu do czasu zdarza się, że jest poławiana, a każdy kto złowi odpowiednio duży okaz staje się milionerem.

 

 

ZOBACZ: Przeżyli SZOK, gdy rozpruli brzuch martwego wieloryba. Oto, co znaleźli w środku! [FOTO]

 

 

Każdy połów bahaby jest wielkim wydarzeniem. Ryba trafia  na aukcje, na których osiąga zawrotne ceny. I tak na przykład 78-kilogramowy osobnik, który został jakiś czas temu złowiony przez rybaka z prowincji Guangdong osiągnął cenę 3 milionów juanów!(ok. 1,6 miliona złotych).

 

Dlatego Chińczycy nazywają tą rybę „pieniężną rybą”. Pęcherz pławny uznawany jest za wyjątkowy przysmak – ma rzekomo pomagać w chorobach serca i płuc. Na czyje stoły trafiają bahaby? Możemy sobie tylko wyobrażać, że są to ludzie dobrze sytuowani!

 

Komentarze