Oto przyczyna GROŹNYCH chorób?! Naukowcy OSTRZEGAJĄ…

Pewnie mocno Was to zaskoczy. Zapewne też nikt się nie spodziewał, że to może być przyczyną wielu groźnych chorób psychicznych. Niestety tak wynikło z badań amerykańskich badaczy. Zobaczcie koniecznie o co dokładnie chodzi!

 

Amerykańscy naukowcy postanowili przeprowadzić badania dotyczący osób, które jedzą mięso i osób, które mięsa nie jedzą. Badania wykazały, że osoby, które jedzą mięso charakteryzują się lepszym zdrowiem psychicznym niż wegetarianie.

 

Według badaczy zrezygnowanie z mięsa znacznie zwiększa ryzyko depresji. Naukowcy przeprowadzili to badanie na 160 tysiącach osób ze Stanów Zjednoczonych. Stwierdzili, że jeden na trzech wegetarian cierpi na depresję lub stany lękowe. Zaznaczyli też, że według przeprowadzonych badań wegetarianie są dwa, a nawet trzy razy bardziej skłonni do depresji niż osoby, które spożywają mięso.

 

Jeśli chcesz uniknąć zwiększonego ryzyka depresji, lęku i samookaleczenia się, jedz mięso. Jeśli zaś jesteś wegetarianinem lub weganinem ze względów etycznych, powinieneś dodatkowo zainwestować w strategię ochrony swojego zdrowia psychicznego.

-powiedział dr Aseem Malhotr, kardiolog, a także dietetyk.

 

Badanie to zostało przeprowadzone przez zespół badawczy wraz z dr Edwardem Archerem, dyrektorem EvolvingFX.

Kto finansował badanie? Badanie zostało sfinansowane głównie National Cattlemen’s Beef Association w USA.

 

Co sądzicie na temat takiego badania? Myślicie, że takie coś może być możliwe? Zaskakuje Was to?

 

Źródło: nczas.com

 

 Komentarze