Otylia Jędrzejczak chciała popełnić samobójstwo! Wszystko przez…

Otylia Jędrzejczak to polska pływaczka specjalizująca się w stylu motylkowym i dowolnym. Przyszła na świat  13 grudnia 1983 w Rudzie Śląskiej. W wieku 17 lat została mistrzynią Europy, pokonując inne przeciwniczki w konkurencji 200 metrów (styl motylkowy). 

Otylia Jędrzejczak dwukrotnie zdobyła złoty medal podczas mistrzostw świata, jest także mistrzynią olimpijską w stylu motylkowym na 200 metrów. Nasi rodacy trzykrotnie wybrali ją najlepszym sportowcem Polski.

W 2005 roku Jędrzejczak spowodowała wypadek samochodowy. W tym dniu wraz z pływaczką podróżował jej brat Szymon. Mimo interwencji ratowników medycznych mężczyzny nie udało się uratować. Sportsmenka przyznaje, że przez długi czas nie radziła sobie z hejtem ze strony Internautów, którzy uważali ją za morderczynię. Kobieta chciała przez to popełnić samobójstwo. 

Dosłownie chwilę przed wypadkiem uniósł powieki, spojrzał na mnie i powiedział: „Pamiętaj, siostra, że bez względu na wszystko, zawsze będę cię kochał”. To było ostatnie zdanie, jakie wypowiedział do mnie, i ostatnie, jakie wypowiedział w swoim życiu(…)Nie mogłam uwierzyć w nienawiść, która lała się na mnie szerokim strumieniem. Obcy ludzie pisali anonimowo w komentarzach pod artykułami, że życzą mi śmierci, nazywali morderczynią. Przez głowę pierwszy raz w życiu przeszła mi myśl, żeby ze sobą skończyć. To był jedyny moment, w którym nie umiałam dźwignąć tego kamienia na plecach. Miałam już plan, jak to zrobić. – napisała w swojej najnowszej książce Otylia. 

„Otylia. Moja historia” to przejmująca opowieść o życiu pływaczki. Data premiery książki zaplanowana jest na 27 listopada 2019 roku.

Zobacz też: Była utytułowaną sportsmenką, a skończyła w branży dla dorosłych! „Lubię…”

Zdjęcie: Wikipedia

 Komentarze