Owsiak atakuje Dudę! Padły bardzo ostre słowa

prezydent

Jerzy Owsiak w ostrych słowach wypowiedział się o ostatnich działaniach rządu i Andrzeja Dudy. Twórca Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie wierzy, że prezydent zawetuje ustawę przekazującą dwa miliardy złotych dla TVP.

Nowelizacja ustawy o mediach państwowych ma przekazać Telewizji Publicznej aż dwa miliardy złotych. Tak duże dotacje są przedstawiane są jako rekompensata za słabnące wpływy z abonamentu. Sejm przyjął tę nowelizację, mimo ostrego sprzeciwu opozycji, która wskazywała, że pieniądze te bardziej przydadzą się chorym na raka. Prezydent może jeszcze zawetować ustawę, ale w taki ruch Andrzeja Dudy nie wierzy Jerzy Owsiak.

 

Owsiak nie zamierza podejmować prób rozmowy z urzędującym prezydentem, ponieważ już raz próbował nawiązać z nim dialog, jednak nie został wysłuchany. Wtedy chodziło o finansowanie geriatrii, prezes WOŚP napisał list do prezydenta Dudy, ale ten na niego nie odpowiedział.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Tysiąc osób uwięzionych w hotelu. Wszystko przez koronawirusa

 

Jerzy Owsiak w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po Faktach” powiedział, że prezydent nie odpowiedział na żadne z wcześniejszych obietnic dotyczących zdrowia. Przyznał także, że chciałby, aby Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy. Na pytanie, o najważniejszy argument, którego użyłby do przekonania prezydenta do tej decyzji, Owsiak powiedział, że brzmiałby on tak:

 

Panie prezydencie, w ciągu 27 lat Fundacja WOŚP wydała na sprzęt około miliard sto dwadzieścia sześć milionów złotych.

 

Mówiąc to, podkreślił, jak wiele można zrobić za dwa miliardy złotych, które niebawem prawdopodobnie trafią do TVP.Komentarze