Padł REKORD ciepła! Pogoda ZWARIOWAŁA?!

Właśnie padł rekord ciepła! Czy temperatura zwariowała? Co się dzieje?

Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie komunikat! Chodzi o rekord ciepła! Tak jeszcze nie było! Co się dzieje z pogodą?

Zobacz także: Wielka radość u Andrzeja i Agaty Dudów! Ale NOWINA!

– Słoneczna, wyżowa pogoda oraz napływ bardzo ciepłej masy powietrza z szerokości zwrotnikowych spowodowały pobicie dotychczasowych rekordów maksymalnej temperatury powietrza. Już wczoraj najwyższa w historii pomiarów temperatura w lutym dla miasta, została przekroczona chociażby w Warszawie, ale nie udało się pobić rekordu absolutnego. Zgodnie z wczorajszymi prognozami, sytuacja ta miała miejsce dziś. Dotychczasowy rekord temperatury maksymalnej dla lutego ustanowiony był 25.02.1990 r. w Makowie Podhalańskim i wynosił 21,4°C – podało IMGW.

Fot. Pixabay

Dziś, po trzydziestu jeden latach, temperatura w tym punkcie wzrosła jeszcze mocniej i wyniosła 22,1°C.

Instytut zapowiada też rekordy w innych miejscowościach! Będzie wręcz „upalnie”! Możemy iść na długi spacer i rozkoszować się wiosną w środku zimy! Taka temperatura jest idealna też do biegania i relaksu na świeżym powietrzu.

– Już został pobity rekord temperatury dla Warszawy (obecnie 17,6°C), a najcieplejszy moment dnia jeszcze przed nami – dodano.

Są jednak też złe informacje. Wraca zima! Będzie chłodno! Musimy znowu wyjąć ciepłe kurtki!

– Niestety kolejne dni nie przyniosą nam nowych rekordów ciepła. Od jutra zmiana pogody i ochłodzenie – informuje IMGW.

Zobacz także: W powietrzu znajduje się NIEBEZPIECZNY pył! Wydano ostrzeżenie!

Pogoda tej zimy to prawdziwa huśtawka!

Fot. Pixabay

Źródło: IMGW

Komentarze