Pamiętacie słynny monolog Cejrowskiego „Wszyscy won”? Teraz jest druga część wypowiedzi!

Wojciech Cejrowski

Ten słynny monolog Wojciecha Cejrowskiego bije do dziś rekordy popularności w internecie. Wideo obejrzało kilka milionów osób! A po tylu latach doczekaliśmy się drugiej części wypowiedzi!

 

Monolog, który wypowiedział Wojciech Cejrowski nadal jest aktualny. Szczególnie, że dotyczy on stanu polskiego sądownictwa. W programie publicystycznym „Warto rozmawiać” u Jana Pospieszalskiego Cejrowski niegdyś mówił:

 

Oni [sędziowie] służą tamtemu systemowi. To są te gęby. Jak ja miałem proces za krytykowanie Aleksandra Kwaśniewskiego, bo powiedziałem, ze upijał się na grobach w Charkowie, w czasie sprawowania swojego urzędu, to sędzią w mojej sprawie była pani, która skazywała robotników z Gdańska za protesty w stanie wojennym, za „Solidarność”. I w wolnej Polsce ta pani jest nadal sędzią. Powinno się ich wszystkich wypieprzyć do kanału. Jednym ruchem ręki, jak pionki z szachownicy. Wszystkich won! Nawet jak któryś był niewinny. Won! Bo to jest stary system! Nie mogą sędziowie starego systemu reprezentować w nowym państwie. Wszystkich won!

 

Dalej:

 

Służyli tamtemu systemowi, umieli się w nim odnaleźć – won. Ten jeden, czy drugi niewinny, nie będzie miał pretensji. Bo odejdzie w tłumie innych, brzydkich. Chętnie się zgodzi. „Ja byłem ostatni sprawiedliwy, ale chętnie odejdę, po to, by wszyscy odeszli. Wszystkich won! I wszystkich policjantów starego systemu – milicjantów. Won! I wszystkich urzędników starego systemu – won! Nie mamy do nich zaufania. Służyli Moskwie, teraz będą służyć Brukseli. Albo staremu systemowi, który siedzi gdzieś pod powierzchnią i broni jeden drugiego.

 

 

I właśnie na kanale na YouTubie Wojciech Cejrowski opublikował kolejny film. Jest to niejako kontynuacja wypowiedzi sprzed lat. Cejrowski mówił:

 

Wszystkich won! Rutynowo wszyscy starzy sędziowie powinni stracić robotę. Bo to jest o wiele łatwiejsze niż dzielenie teraz włosa na czworo. […] Żadnych sędziów z PRL nie rozliczono i nie ponieśli żadnej odpowiedzialności. Więc wszyscy won.

 

 

Całe nagranie możesz zobaczyć poniżej:

 

ZOBACZ TEŻ: Poseł Dobromir Sośnierz nie wytrzymał na wizji: „Ile jeszcze razy pan mnie będzie …” [WIDEO]

 

Źródło: YouTube

Komentarze