Pandemia koronawirusa w Polsce?! Wiceminister zdrowia komentuje.

Pandemia koronawirusa w Polsce? Wiceminister zdrowia odpowiada na temat ewentualnego zagrożenia.

 

 

Janusz Cieszyński gościł u Jarosława Kuźniara w programie „Onet Rano.”.  Czy Polska jest gotowa na Pandemię koronawirusa?

 

 

-Jesteśmy na to przygotowani. Minister zdrowia jeszcze przed wdrożeniem specustaw miał możliwość wydawania swoim jednostkom pewnych poleceń – powiedział Janusz Cieszyński.

 

 

Cieszyński stwierdził, że ma niezbędne środki do prowadzenia działań w razie sytuacji zagrożenia. Jak dodał aktualnie państwo może sprawnie reagować w przypadku np. pandemii.

 

 

 

-Przykładowo, możemy zdecydować, że niektóre oddziały będą zamknięte lub przekształcone na oddziały zakaźne. Mamy narzędzia do tego, żeby sprawnie reagować w takich sytuacjach – dodał wiceminister.

Cieszyński dodał także, że specustawy nie proponowano wcześniej ze względów reakcji na jej treść. Odebranie części uprawnień samorządom mogłoby zostać źle odebrane trzy miesiące temu.

 

 

 

 

– Do tej pory tego nie wprowadzaliśmy specustawy dot. koronawirusa. Gdybyśmy trzy miesiące temu zaproponowali taką ustawę, gdzie na wypadek nieprzewidzianej sytuacji chcemy odebrać część uprawnień samorządom, to można przypuszczać, jaka byłaby temperatura w tym samochodzie – mówił wiceminister.

https://youtu.be/S3Woz5D01ogKomentarze