Pandemia koronawirusa zmierza ku końcowi?! Omikron daje na to szansę?!

Według australijskiego naukowca- profesora Tony Blakely’go pandemia koronawirusa niebawem może się zakończyć. Badacz uważa, że wariant Omikron może nas ocalić.

Omikron daje nadzieję?

Pojawienie się wariantu Omikron zaniepokoiło ludzi na całym świecie. Ten wariant koronawirusa ma być bardziej zaraźliwy i niebezpieczny, niż wariant Delta. Wielu naukowców jest zdania, że wariant Omikron będzie też niestety odporny na szczepionki. Niektóre kraje zakazały podróży, by w ten sposób ograniczyć zarażanie się tym groźnym, nowym wariantem. Jednak badacz z Australii uważa, że Omikron daje nam szansę na zakończenie pandemii koronawirusa.

 

Teoria z Australii

Profesor Tony Blakely- epidemiolog z Australii może być wybawieniem w pandemii i doprowadzić do jej końca. Według badacza wariant Omikron jest bardzo zakaźny, ale jednocześnie choroba wywołana tym wariantem nie jest groźna, przechodzi się ją dość łagodnie. I właśnie to połączenie cech daje szanse na zakończenie pandemii koronawirusa. Według profesora z Australii wariant Omikron stanie się dominujący. Jednocześnie nie będzie powodował wielu hospitalizacji. Niestety ta teoria nie do końca może być pewne. Australijski naukowiec zauważa, że może też dojść do powstania kolejnej mutacji, które będzie bardziej niebezpieczna dla zdrowia. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób ogłosiło, że Omikron daje „łagodny lub bezobjawowy przebieg”. Badania wykonane w RPA pokazały, że w przypadku dawek uzupełniających Pfizera i Moderny szczepionki chronią przed Omikronem.

Źródło: Super Express

Zdjęcie: Pexels

Komentarze