Państwo Islamskie radzi jak walczyć z koronawirusem! „Należy unikać (…)”!

Epidemia koronoawirusa sprawiła, że cały świat patrzy z niepokojem na najnowsze informacje na temat rozwoju pandemii. Nawet radykalne i wrogo nastawione Państwo Islamskie drży przed zagrożeniem z Chin. W tym celu bojownicy wydali specjalny komunikat, w którym radzą jak walczyć z koronawirusem!

Informacja pojawiła się gazecie „Al-Naba” skierowanej do bojowników islamskich i ludzi, którzy popierają radykalny kalifat. Państwo Islamskie dało swoim sojusznikom religijne wskazówki na czas trwania pandemii. Mimo, że oficjalne państwo terrorystów nie istnieje na mapach świata, to radykalni islamiści nadal działają. Mają swoje media i ludzi, którzy ich popierają. To właśnie do „wyznawców” skierowano wskazówki, które znajdują się w magazynie „Al-Naba” Autor artykułu podkreślił, że są to wskazówki pisane zgodnie z religią islamu.

Autor tekstu skierowanego do bojowników i wiernych Państwu Islamskiemu podkreśla, że aby skutecznie poradzić sobie z koronawirusem należy przede wszystkim unikać kontaktu z osobami chorymi. Prócz tego bezwzględnym wymogiem na najbliższy czas jest unikanie podróży do państw dotkniętych pandemią koronawirusa. Kolejne wskazówki dotyczą zasad przestrzegania higieny, czyli częstego mycia rąk, szczególnie przed posiłkami i spożywaniem napojów, a także codziennej kąpieli całego ciała wieczorem. Autor sugeruje również, by podczas ziewania czy kichania zasłaniać nos i usta, tak by nie roznosić wokół siebie bakterii.

 

 

 

źródła: wprost.pl, foto: youtube.com

 Komentarze