Papież Franciszek kontra handlarze ludźmi

Handel ludźmi problemem współczesnego świata, jego ofiarami padają głównie kobiety i dzieci. Papież Franciszek zaapelował w tej sprawie, ujmując zjawisko jako „perwersyjną plagę”.

 

Papież Franciszek prosił wiernych o wspólną modlitwę do Matki Bożej, modlitwę w intencji ofiar handlu ludźmi. Papież prosił o „nawrócenie serc handlarzy”.  To właśnie dziś wypada Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi, ogłoszony przez USA.

 

Ofiarami handlu padają głównie kobiety i dzieci, zwłaszcza dziewczynki, które są wykorzystywane seksualnie. Papież wspomniał również o bestialskim zabijaniu ludzi i handlarzach narządami.

 

„Pragnę ponownie zaapelować o zaangażowanie wszystkich, by ta perwersyjna plaga, forma współczesnego niewolnictwa, została w odpowiedni sposób zwalczona” – wezwał papież. 

 

Zgodnie z ostatnimi danymi Parlamentu Europejskiego, co roku ofiarami handlu padają ponad 4 miliony osób, a Rumunia uznawana jest za europejskie centrum niewolnictwa.  O przypadkach handlu dziećmi w Europie pisaliśmy TUTAJ.

 

źródło: tvn24

MBKomentarze