Papież Franciszek walczy z koronawirusem!

Papież Franciszek, głowa Kościoła katolickiego, podjął wielką walkę z koronawirusem. Ta ogromna epidemia wstrząsnęła papieżem.

 

Papież Franciszek jest znany z humanitarnego sposobu bycia. Wszystkim chciałby pomóc, wszystko chciałby naprawić. Teraz głowa Kościoła Katolickiego podjął walkę z koronawirusem.

 

Zamiast modlitwy będą maseczki

Ponad 600 tysięcy maseczek medycznych ojciec święty Franciszek wraz z chrześcijańskimi wspólnotami z Watykanu przeznaczył je dla Chińczyków. Ma to realnie przyczynić się do tego, aby koronawirus nie mógł dalej się rozprzestrzeniać. Również koszty wysyłki tych maseczek z herbem Watykanu pokryje Ojciec Święty. Jest to jeden z realnych działań, które mają pomóc mieszkańcom Chin w tych trudnych chwilach związanych z wielką epidemią.

 

Apteka Watykańska i koronawirus

To właśnie Apteka Watykańska jest odpowiedzialna za wysyłkę ponad 600 tysięcy maseczek medycznych. W kilku transzach zostaną one wysłane do Chin. Nad całym przedsięwzięciem czuwa jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski. Jak donosi kapłan z prowincji dotkniętej epidemią na łamach”Global  Times” :

Wysyłka do Włoch jest zwykle powolna, więc Apteka Watykańska wykorzystała własne pojazdy, aby wysłać maski bezpośrednio do Rzymu. Mam nadzieję, że zapasy dotrą tam, gdzie są potrzebne, tak szybko, jak to możliwe, aby ludzie cierpiący na tę chorobę mogli poczuć troskę Stolicy Apostolskiej. Cały świat stoi razem, aby walczyć z wirusem

 

ZOBACZ: Babcia Patryka Jakiego w wzruszającym wywiadzie: „Bez względu na wszystko kocham …”

Papież Franciszek poświęcił maseczki?

Ojciec święty Franciszek chce dołożyć swoją cegiełkę w ratowaniu ludzkości przed tą epidemią. Wysyłka maseczek to znak, że papież zdaje sobie sprawę że koronawirus jest globalnym wyzwaniem i wielkim niebezpieczeństwem. Choć i tak pojawiają się złośliwe komentarze: „Rozumiem, że poświęcone i omodlone. Będą działały dwa razy lepiej”, „Biskup Rzymu jak zwykle przyłącza się do światowego klangoru , jak w każdym temacie”, „Gdyby w Chinach obowiązywały pogrzeby Kościelne, to na takiej epidemii zarobili by ogromne pieniądze”. Jak widać: nie wszystkim da się dogodzić.

 

Źródło: o2.pl

Komentarze