Papież Franciszek podjął ostateczną decyzję! „Wkrótce (…)”!

ostateczną decyzję

Papież Franciszek podjął ostateczną decyzję w sprawie wyboru dziekana Kolegium Kardynalskiego. Ojciec Święty trzymał wiernych w niepewności przez długi czas i mówił tylko, że wkrótce o tym powie. Była to dla niego bardzo istotna sprawa, ponieważ dziekan pełni ważną rolę jaką jest zwoływanie konklawe przy wyborze nowego papieża.

Ojciec Święty długo wahał się zanim podjął ostateczną decyzję w sprawie wyboru nowego dziekana Kolegium Kardynalskiego. Nowy kardynał miał zastąpić odchodzącego na emeryturę Angelo Sodano. W końcu poznaliśmy jego nazwisko. Na czele Kolegium Kardynalskiego, które zajmuje się wyborem nowego papieża stanie kardynał Giovanni Battista, który do tej pory pełnił funkcję wicedziekana. Kardynał jest pierwszym duchownym w historii kościoła, który został wybrany na nowych zasadach ustanowionych przez papieża Franciszka.

 

ZOBACZ:Watykan: Obradom konklawe będzie przewodniczył kard. Giovanni Battista Re. „Nowy papież…”

 

Mówią one min. o tym, że nowy dziekan Kolegium Kardynalskiego musi zostać powołany spośród kardynałów-biskupów na pięcioletnią kadencję z możliwością reelekcji. Poprzedni kardynał Angelo Sodano, który piastował tę funkcję od 2005 roku ze względu na zaawansowany wiek postanowił przejść na emeryturę. Do obowiązków wybranego na funkcję dziekana kardynała Giovanniego Babtisty należeć będzie zwołanie konklawe w przypadku śmierci papieża i piecza nad przebiegiem wyborów na nowego Ojca Świętego.

 

ZOBACZ TAKŻE:Teresa Lipowska ZOBACZYŁA Jezusa! To się stało podczas…

 

źródła: o2.pl, foto: instagram.com

 

 

 Komentarze