Papież Franciszek spędzi cztery dni w Polsce!

Papież Franciszek odwiedzi Polskę w lipcu z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Spędzi w Polsce cztery dni podczas których odwiedzi między innymi: Krakowie, gdzie m.in. spotka się z prezydentem, w Częstochowie i Auschwitz-Birkenau. Program pielgrzymki Franciszka w Polsce jest na razie wstępny i został ogłoszony na konferencjach prasowych równolegle w Warszawie i Krakowie. Polscy biskupi zabiegali o to aby Franciszek spotkał się z nimi w Warszawie jednak z pierwszych informacji wynika, że Franciszek nie uda się do stolicy.

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą odbędzie się w Krakowie. Z kolei dzień później Papież uda się do Częstochowy, gdzie odprawi mszę świętą z okazji rocznicy Chrztu Polski. Biuro prasowe stolicy Apostolskiej wydało oświadczenie, w którym napisano „Z okazji najbliższych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, przyjmując zaproszenie najwyższych władz Rzeczypospolitej i polskich biskupów, Jego Świątobliwość Franciszek uda się z wizytą duszpasterską do Polski w dniach od 27 do 31 lipca 2016 roku”. To pierwsza pielgrzymka Papieża Franciszka w naszym kraju. Dokładnie 10 lat temu do Polski z wizytą przybył Benedykt XVI.

„Chcę podkreślić, że jest to wstępna, robocza wersja programu, który jest potrzebny organizatorom, aby przygotować i zabezpieczyć miejsca, drogi przejazdu, główne uroczystości i spotkania. Ostateczna wersja programu zostanie zatwierdzona i opublikowana przez Stolicę Apostolską w połowie czerwca”- powiedział Kardynał Dziwisz.

pw

Źródło: www.pap.plKomentarze