Papież o MASAKRZE w BUCZY! Słowa Franciszka 'MORALNYM SKANDALEM’?!

Papież Franciszek w swoim internetowym wpisie nawiązał do masakry w podkijowskiej Buczy. Słowa Franciszka oburzyły internautów. Dziennikarz Jerzy Bokłażec określił wypowiedź Franciszka 'moralnym skandalem’.

Świat potępia zbrodnie

Doniesienia o rzezi ludności cywilnej w Buczy wstrząsnęły światem. Do tej pory ujawniono informacje o ponad 400 zabitych osobach. Wiele z nich było torturowanych przed śmiercią. Mężczyźni mieli skrępowane ręce i zostali zabici strzałem w tył głowy, tak jak robiła to w czasach II wojny światowej Armia Czerwona. Prezydent Zełenski zapowiada, że na jaw mogą wyjść kolejne zbrodnie wojenne dokonane przez Rosjan w innych miejscowościach. Świat potępił ludobójstwo żołnierzy Putina w Buczy. Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden nazwał masakrę w Buczy zbrodnią wojenną. Powiedział:

Byłem krytykowany, kiedy nazwałem Putina zbrodniarzem wojennym. Widzieliśmy, co stało się w Buczy. On jest zbrodniarzem wojennym.

Słowa Franciszka

Do okrutnej zbrodni na ludności cywilnej w Buczy odniósł się też papież Franciszek. Zamieścił wpis na Twitterze, w którym napisał:

Trzeba płakać na grobach. Nie zależy nam już na młodych? Napawa mnie bólem, to co dziś się dzieje. Nie uczymy się. Niech Pan zmiłuje się nad nami, nad każdym z nas. Wszyscy jesteśmy winni! #Pokój#Ukraina

Wpis Franciszka zbulwersował wiele osób. Internauci zarzucają papieżowi, że ten nie wskazał o tej pory agresora w tej wojnie. Wypowiada się bardzo neutralnie. W najnowszym wpisie rozmywa odpowiedzialność Putina i wszystkich ludzi na świecie. Internauci komentowali:

Nie, Ojcze Święty, w tym przypadku winna jest Rosja

Każdy człowiek posiada imię, każdy się jakoś nazywa. ZŁO też posiada nazwę. Dosyć pisania „My”

Do słów Ojca Świętego odniósł się dziennikarz Jerzy Bokłażec. Zachowanie papieża nazwał „moralną klęską”. Napisał:

Franciszek upada coraz niżej, a wraz z nim cały Kościół, którego głosem jest papież. To, co mówi – i o czym nie mówi- „namiestnik Chrystusa” w chwili, gdy wychodzą na jaw kolejne zbrodnie wojsk Putina, jest moralnym skandalem. I kompromitacji religii jako źródła moralności.

Źródło: Wirtualna Polska

Zdjęcie: Facebook/ Pope Francis

 

Komentarze