Para prezydencka szczerze o powrocie dzieci do szkół. Nie ukrywają, że jest…

Para prezydencka zabrała głos w sprawie nowego roku szkolnego. Prezydent i jego małżonka przyznali, że to będzie trudny rok. Koronawirus szaleje, a uczniowie musieli wrócić do szkół. Co na to Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda?

Jak podkreślili, ten rok przynosi zupełnie nowe doświadczenia. Chodzi o wejście w nowy etap zmagań z epidemią koronawirusa. Dodano, że zagrożenie chorobą nadal będzie obecne, dlatego trzeba nauczyć się normalnego funkcjonowania w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych, a wymaga to rozwagi, konsekwencji i świadomości, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem.

Fot. prezydent.pl

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wyrazili przekonanie, że uczniowie szybko przywykną do nowych okoliczności. Życzyli, aby ten rok był czasem poszerzenia i pogłębiania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności.

– Niech wspólny wysiłek przynosi rozwój zainteresowań i talentów, a postępy i sukcesy uczniów niech będą powodem satysfakcji dla ich nauczycieli i dumy rodziców. Pedagogom życzymy wielu osiągnięć w Państwa ogromnie cennej i często niełatwej pracy. Nauczyciel to nie tylko zawód, ale też powołanie do służby młodemu pokoleniu Polaków – podkreślili.

Wyrazili nadzieję, że nauczyciele będą usatysfakcjonowani ze swoje pracy. Wspomnieli też, że lata edukacji są bardzo ważne, bo jako ludzie dorośli często ze wzruszeniem wracamy do nich myślami.

– W sposób szczególny chcemy pozdrowić uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych. To dla Was wyjątkowy moment i nowe przeżycie – pełne emocji, radości i nadziei, a może też odrobiny niepokoju. Jesteśmy przekonani, że dzięki troskliwej opiece swoich wychowawców i wsparciu bliskich doskonale poradzicie sobie z tym wyzwaniem – napisała para prezydencka.

Zobacz także: Kto musi mieć maseczkę w kościele? Kardynał Nycz wyjaśnia

Fot. prezydent.plKomentarze