Partia KORWiN chce referendum ws. wyjścia Polski z UE

W związku z nową absurdalną propozycją Komisji Europejskiej, by każdy kraj członkowski za nieprzyjętego nielegalnego imigranta płacił 250 tys. euro kary partia KORWiN chce rozpisać referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Robert Anacki, lider regionu lubuskiego partii KORWiN, powiedział, że Polski po prostu na to nie stać.

– W dniu, kiedy UE będzie chciała realizować swoje zapowiedzi i nałoży sankcje na Polskę, rozpoczniemy zbiórkę podpisów pod referendum ws. wyjścia Polski z Unii Europejskiej – powiedział Anacki. – Polski nie stać na to, żeby płacić 150 mld zł rocznie za to, że tych imigrantów nie przyjmiemy. Nie może dać się szantażować. Nie będziemy płacić za błędy unijnych polityków – dodał.

Przemysław Wipler, były poseł i wiceprezes partii KORWiN zauważył, że dzisiejsza Unia Europejska to nie ta sama Unia, która była w 2004 roku, kiedy Polska do niej wstępowała.

– Nie do takiej Europy Polska wstępowała i z takiej Europy, naszym zdaniem, Polacy wystąpią, bo ani kielczanie, ani Polacy z innych miast nie chcą mieć w swoich miastach muzułmańskiej dzielnicy – powiedział Wipler w Kielcach. – Doskonale rozumiemy, dlaczego Brytyjczycy nie chcą brać udziału w tym bałaganie i chaosie, który generują tak nieodpowiedzialni politycy, jak pani Angela Merkel – dodał, nawiązując do Brexitu.

Zobacz także: Unia nałoży na Polskę 250 tysięcy euro kary od nieprzyjętego imigranta?

TP

Komentarze