Partnerstwo m.in. z UKRAINĄ pozwoli być POLSCE adekwatnym partnerem dla światowych potęg! – ANDRZEJ DUDA

Działając razem możemy być adekwatnym partnerem dla światowych potęg – ciekawe wnioski prezydenta Andrzeja Dudy.

 

„Tylko działając razem jesteśmy rzeczywiście w stanie stanowić taki potencjał, który dla największych światowych potęg będzie wymagającym i adekwatnym partnerem” – mówi Andrzej Duda. Słowa padły podczas spotkania z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego.

 

„Realizując szeroko pojętą politykę międzynarodową, patrząc także przez ten pryzmat na nasz region, na Europę Centralną, na Europę Środkowo-Wschodnią, mam jedno zasadnicze założenie: im częściej się spotykamy, im więcej jest tych spotkań, w różnych gremiach, w różnych formatach, każdym takim spotkaniem przyczyniamy się do budowania europejskiej jedności, bo każde takie spotkanie nas wzajemnie zbliża” – dodał prezydent.

 

Według prezydenta ważne jest „zbliżanie krajów zaprzyjaźnionych Europy Wschodniej do Unii Europejskiej”. „Jest to proces, który trwa, stopniowo jest pogłębiany i który – wierzę w to głęboko – zakończy się przyjęciem państw Partnerstwa Wschodniego do wielkiej europejskiej wspólnoty” – powiedział Duda.

 

Mówił, że dla niego UE jest „podmiotem niezwykle ważnym, nowoczesnym jak na skalę światową, który powoduje, że Europa staje się coraz ważniejszym partnerem w globalnej rozgrywce politycznej, globalnej rozgrywce gospodarczej”. 

 

źródło: PAP

FOT.: wikipedia

KGKomentarze