Paszport covidowy i dofinansowanie do testów? Zobacz CO nas czeka w wakacje.

Zbliża się okres wakacyjny i sezon urlopów. Niejeden czeka z utęsknieniem na wypoczynek od pracy i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Turyści jednak z niepokojem patrzą w przyszłość, bowiem ciągle nad nimi wisi widmo COVID-19.

Jedno z rozwiązań, które mogłoby pomóc w turystyce, a przy tym przy w łatwiejszym przekraczaniu granic jest tzw. paszport covidowy. Co to takiego wyjaśnił wiceminister ds. turystyki Andrzej Gut-Mostowy. Bowiem, jak stwierdził jest to:

dokument elektroniczny dla osób zaszczepionych lub ozdrowieńców – bardzo pomoże polskiej turystyce, w tym miastu Kraków, gdzie turystyka opiera się na przyjazdach zagranicznych.

Jak podkreślił:

Ten dokument ma być gotowy 15 czerwca, dlatego liczymy, że od drugiej połowy czerwca turystyka powinna na skalę europejską bardzo się ożywić i czekamy na to.

Gut-Mostowy wspomniał również, że rozważana jest propozycja dofinansowania testów dla turystów, co na pewno napędziłoby turystykę. Przypomnieć można w tym miejscu, ze cena takiego testu jest dość wysoka, co znacznie zwiększy ostateczną cenę za zaplanowaną wycieczkę. Do tego wiceminister ds. turystyki odniósł się następująco:

Uważamy, że to mogłoby być słuszne rozwiązanie.

A wy co myślicie na ten temat? Szykujecie się w podróż w wakacje? Jeżeli tak, to wybieracie transport samolotem czy własnym samochodem. Dajcie znać, jakie macie plany.

Przypominamy również, że niektóre biura jak np. TUI podjęły kroki mające na celu napędzić turystykę w wakacje. Dowodem tego jest to, że TUI w Wielkiej Brytanii zadeklarowało wspomóc turystów poprzez dofinansowanie do testów.

My z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje. Mamy nadzieję, że decyzje rządu umożliwią nam swobodne podróżowanie nie tylko po Polsce, ale także i poza nią.

Źródło: Pexels

 

Źródło: Radia KrakówKomentarze