Paulina Młynarska w Indiach. Tam zjadła naleśnika przygotowanego z…!

Paulina Młynarska obecnie przebywa w podróży po Indiach. Dziennikarka dzieli się swoimi przemyśleniami na temat tego kraju i publikuje wiele relacji z wyjazdu.

Zwróciła się też do osób, które krytykują ten kierunek podróży:

 

Mam gorącą prośbę do osób, które pod moimi postami o Kerali piszą wyższościowe, pogardliwe komentarze typu „w Indiach wszędzie jest brud”, „w Indiach wszędzie są gwałty”, „wszędzie bieda”, „wszędzie kasty i nieszczęście”. Po prostu dajcie sobie spokój. Indie to gigantyczny obszar zamieszkały przez 1,4 miliarda ludzi, podzielony na 28 stanów.

 

Dalej Paulina Młynarska dodała:

 

Jest tu pięknie i strasznie. Ludzie są tu szczęśliwi i zrozpaczeni. A przede wszystkim, jest tu inaczej niż w Europie. Bardzo inaczej. To może przerażać, odrzucać. Macie prawo nie mieć ochoty Indii poznać, nie czuć tego i już.

 

Jednak ona sama jest zachwycona podróżą i pokazała, jakich specjałów tam kosztuje.

 

https://www.facebook.com/MlynarskaPauli?locale=pl_PL

 

Pisała między innymi o gaszeniu pragnienia wodą z cytryną o solą czy napojem z młodych kokosów:

 

najlepszy izotonik świata. Trzeba umieć ciachnąć maczetą czubek, wsadzić słomkę ( wszędzie są tylko papierowe na szczęście) i pić. A potem jeszcze trzeba łyżką się dobrać do galaretkowatego mąższu! Pycha!

 

>>>Jelito drażliwe. Na czym polega dieta Low FODMAP?

 

Nie zabrakło też czegoś konkretniejszego i Młynarska zjadła naleśnika. Jednak nie z mąki pszennej, jakie się zwykle smaży w Polsce. Nadzienie też nie przypominało polskich klasyków, bo było z ziemniaków z curry:

 

Indie południowe to obowiązkowo masala dosa ( wymawia się dosza) . Cieniutki i chrupiący naleśnik z mąki ryżowej wypełniony ziemniakami duszonymi z curry , podawany z ostrym kokosowym, bądź jogurtowym czatnejem. Do tego czarna herbata w blaszanym kubeczku, któremu towarzyszy takaż miseczka, do której przelewamy herbatę, by ostygła.

 

Trzeba przyznać, że danie wygląda smakowicie. I z pewnością w Indiach taka potrawa smakuje najlepiej.

 

https://www.facebook.com/MlynarskaPauli?locale=pl_PL

 

Komentarze