Autostrada na Euro 2012 skończona!

W środę oddano ostatni odcinek autostrady A4, który umożliwia kierowcom podróż od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.

Oddany odcinek liczy 40 kilometrów i jest przejezdny, ale ciągle nieskończony, gdyż w okolicach Przeworska do końca sierpnia obowiązywać będzie zwężenie do jednej jezdni. Ciągle na dokończenie czekają m.in. drogi dojazdowe i ogrodzenia. Opóźnienie jest skutkiem tego, że obecny wykonawca musiał naprawić błędy poprzednika.

Oddana droga miała być już gotowa przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej, które były rozgrywane w Polsce i Ukrainie w 2012 roku. Pierwszy wykonawca nie wywiązał się jednak z umowy i inwestycję musiał dokończyć Budimex Strabag.

Aktualnie podkarpacki odcinek A4 jest bezpłatny. Poza tym, nie ma przy nim ani jednej stacji benzynowej. Pierwsza powstanie w podrzeszowskim Łukawcu. W wyniku oddania drogi ukończona została cała autostrada A4 w Polsce, której długość przekracza dzisiaj 670 kilometrów. Pierwszy odcinek w obecnym przebiegu wybudowała natomiast hitlerowska III Rzesza, która w 1936 roku ukończyła odcinek w okolicach Wrocławia.

 

 

BRKomentarze