Pierwsza taka decyzja w historii kraju! Całkowicie odwołano MATURY!

Pierwsza taka decyzja w historii kraju! Całkowicie odwołano MATURY!

Pierwszy raz w historii kraju odwołano matury, a do egzaminu dojrzałości nie przystąpi 740 tysięcy uczniów.

W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa decyzja ta była nieunikniona. Łącznie we Francji odnotowano 98 963 przypadków zachorowań. Liczba ofiar śmiertelnych epidemii COVID-19 wynosi: 8 926

 

Decyzję o odwołaniu matur przekazał francuski minister Jean-Michel Blanquer. Poinformował, że oceny na świadectwach maturalnych będą średnią ocen cząstkowych z całego roku.

„To najbardziej proste, bezpieczne i uczciwe rozwiązanie w tych trudnych czasach” – stwierdził minister edukacji.

 

Minister dodał, że stopnie wystawione w trakcie kwarantanny nie będą brane pod uwagę. Jeśli warunki na to pozwolą, to w czerwcu lub w lipcu odbędzie się jedynie egzamin ustny z języka francuskiego.

 

W historii Francji to pierwsza taka decyzja od wprowadzenia matur w 1808 roku. Egzaminy odbywały się nawet w czasie II wojny światowej oraz podczas protestów studentów i robotników w maju 1968 r.

 

ZOBACZ TEŻ:Naukowcy ujawnili ile czasu może przetrwać koronawirus na MASECZKACH!

 

Zakażenie koronawirusem powoduje chorobę układu oddechowego podobną do grypy, z objawami takimi jak kaszel, gorączka, a w cięższych przypadkach trudności z oddychaniem.

Pamiętajmy, by chronić się przed infekcją, należy często myć ręce, unikać dotykania twarzy i unikać bliskiego kontaktu z innymi osobami. Do 11 kwietnia w Polsce panują obostrzenia w związku z przemieszczaniem się. Za nieuzasadnione wyjście z domu policja ma prawo wypisać mandat. 

 

 

Źródło:02/pixabayKomentarze