Pies na diecie premium. Na czym polega catering dietetyczny dla psów?

Kaczka w jabłkach, filet z ryby z cukinią, paella z kurczakiem i podrobami. To nie dania w restauracji, a „słoiki” dla psów!

Takie produkty, z wyższej półki, oferuje kilka firm. Jak mówią, tradycyjne karmy dla psów, często zawierają znikome ilości mięsa.

 

https://pixabay.com/pl/

 

…produkowane są w większości przypadków z odpadów mięsnych, tzw. uppz, z dodatkiem tajemniczych wypełniaczy i konserwantów. Na półce mogą stać latami, a długi termin ważności wskazuje na ich wysokie przetworzenie. W efekcie miliony psów cierpią z powodu złej diety.

–  czytamy na stronie Piesotto.

 

I tak z miłości do psów i przerażaniu po przeczytaniu składu gotowych karm, powstają firmy oferujące catering dla zwierząt.

Wygląda on nieco inaczej niż catering dietetyczny dla ludzi, bo tu można zamówić nieco więcej jedzenia i nie musi być one dostarczane codziennie. Kluczowe jest jednak to, że – jak zapewniają właściciele firm – ich jedzenie jest pełnowartościowe i dobrane pod danego pupila.

Dieta dobierana jest dla danego pasa, odpowiednio do jego wagi czy wieku. Następnie ustalamy harmonogram dostaw i czekamy na przesyłkę.

 

Ile kosztuje catering dietetyczny dla psa?

 

Firma Piesotto podaje, że:

 

Każdy pies jest inny, dlatego cena zestawu jest uzależniona od wielu czynników, takich jak wiek, waga, aktywność fizyczna. Cena za dietę dla najmniejszych piesków zaczyna się już od 4 złotych dziennie

 

Z kolei Psi Bufet zapewnia:

 

…wspólnie z dietetykami zwierzęcymi stworzyliśmy pełnoporcjowe karmy ze świeżych składników.

To wszystko już od 6,90 zł dziennie!

 

Tymczasem w 4dogs za słoik – Gulasz z kurczaka i wołowiny (250 gram) zapłacimy 14,99 zł. (jedno opakowanie zaspokaja dzienne potrzeby żywieniowe psa o masie ciała do 5 kg), a przekąska Psikuski „GIBKA RYBKA” (100 gram) kosztuje 8,99 zł.

 

Jak więc widać ceny dań z psiego cateringu są wyższe niż masowo produkowane jedzenie dla psów. Mają się jednak bronić jakością, a za tę, miłośnicy psów są gotowi odpowiednio zapłacić.

 

>>>Janusz Korwin Mikke chce udowodnić, że fast foody są zdrowe. Przeprowadzi eksperyment na własnym organizmie!Komentarze