Piesek odnalazł się po 7 latach! Wcześniej ktoś go ukradł! Był 1600 km od domu!

Pies rasy York został skradziony w 2014 roku. Jego właściciele szukali go, niestety bezskutecznie. Po siedmiu latach odebrali telefon, o tym, że ich pupil szczęśliwie się odnalazł. Był 1600 km od domu.

Pupil odnaleziony

Sprawę odnalezionego Yorka nagłośniło w mediach społecznościowych schronisko hrabstwa Eaton w stanie Michigan. Organizacja napisała, że mieszankę Yorka o imieniu Pepper odnaleziono po siedmiu latach od zaginięcia. Pies był aż 1600 km od domu swoich pierwotnych właścicieli. Piesek miał 6 lat, gdy zniknął z domu swoich właścicieli. Niedługo po zniknięciu właścicielka Pepper znalazła ogłoszenie, w którym było napisane, że pieska znaleziono. Cieszyła się z takich nowin i poszła odebrać pupila. Niestety okazało się, że ktoś innych odebrał już pieska i podał się za jego właściciela. To był cios. Co prawda piesek miał wszczepiony mikro czip, właścicielka poinformowała policje o kradzieży pieska. Niestety Pepper już się nie odnalazł.

Życie z nową rodziną

Pepper przez kilka lat mieszkał zupełnie z nową rodziną. Schronisko tak pisze w swoich mediach społecznościowych o przeszłości odnalezionego pieska:

Chociaż nie znamy wszystkich szczegółów podróży Peppera, odkryliśmy jak dotarł do Michigan. Przez ostatnie 5 lat mieszkał z rodziną, która nie była świadoma jego statusu, mikroczipa i kradzieży.

Gdy nowi właściciele poznali prawdę o losach Yorka to postanowili, że go oddadzą. Chcieli, żeby piesek wrócił do swoich prawdziwych właścicieli. Szczęśliwa pani pieska natychmiast postanowiła go odebrać ze stanu Michigan. Zarezerwowała lot. Radość był nie do opisania. Schronisko  Eaton County Animal Control napisało w swoich mediach społecznościowych:

Naprawdę mogliśmy zobaczyć zmianę w zachowaniu Peppera, kiedy ją zobaczył. Naprawdę ją pamiętał!

Facebook/ Eaton County Animal Control

Ważny czip

Piesek był zaczipowany, jednak to nie pozwoliło na jego szybkie odnalezienie. Jego czip został dopiero zaktualizowany w lutym ubiegłego roku. Historia Peppera pokazuje jak ważne jest dbanie o czipowanie zwierząt oraz aktualizowanie informacji o nich. Taka wcześniejsza aktualizacja pozwoliłaby na szybsze odnalezienie pieska.

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Facebook/Eaton County Animal ControlKomentarze