Pijesz herbatę? UWAGA! Jest bardzo SZKODLIWA jeżeli wypijesz…

Herbata jest jednym z najbardziej znanych napojów na świecie. Pijesz ją? Uważaj! Jest bardzo szkodliwa w co niektórych przypadkach…

Herbata jest chyba jedną z najbardziej znanych napojów na świecie. Herbatę pije chyba każdy. Zarówno do  śniadania jak i do kolacji. Nie tak dawno pisaliśmy, kiedy miód może być trujący. Teraz czas na herbatę.

ZOBACZ TAKŻE: Jesz miód? UWAŻAJ! Będzie TRUJĄCY jeśli zrobisz…

Najnowsze badania naukowców ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mrożą krew w żyłach. Jak się okazuje herbata może być bardzo szkodliwa.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) bardzo szkodliwa jest gorąca herbata. Wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo na zachorowanie na raka przełyku. Takie badania prowadzone w tej kwestii były już przez wiele lat.

Jak informuje portal abc zdrowie u osób, które piły herbatę gorącą ryzyko zachorowania na raka przełyku wzrosło do 90%.  O wiele mniejsze ryzyko było u osób, które piły herbatę zimniejszą.

Ogólnie rzecz biorąc herbata jest zdrowym napojem. Jednak picie jej zbyt gorącej jest niewskazane.

Według Światowej Organizacji Zdrowia herbatę powinno się pić w temperaturze niższej niż 60 stopni Celsjusza. Zaleca się poczekanie, aż herbata trochę wystygnie. Wtedy jest ona zdrowa i bezpieczna w spożyciu.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że picie gorącej herbaty może mieć na raka przełyku taki wpływ?

 

 Komentarze