Pijesz tego typu NAPOJE? Zobacz, jakie SPUSTOSZENIE sieją w twoim organiźmie!

Napoje gazowane sieją niemałe spustoszenie w naszym organiźmie. Zobacz, do jakich chorób może prowadzić częste picie napojów gazowanych!

Napoje gazowane są szczególnie niewskazane dla kobiet w ciąży oraz dla osób cierpiących na wrzody żołądka nadciśnienie, nadwagę czy migreny.  Nie powinno się ich także podawać dzieciom, gdyż już od małego przyzywczjamy je do cukrów co w konsekwencji prowadzi do uzależnieia.

U dziecka od najmłodszych lat warto wyrobić nawyk picia wody. Zdecydowanie lepiej i bezpieczniej dla naszego zdrowia jest sięgnąć po szklankę wody lub naturalnego soku owocowego.

 

Napoje gazowane mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie i mówią o tym najnowsze wyniki wielu badań naukowych. Są one mieszanką przefiltrowanej wody, dwutlenku węgla, słodzików i zakwaszaczy.

 

Zobacz jak wpływają na organizm i do czego może prowadzić ich częste spożywanie!

 

1.Napoje gazowane prowadzą do rozwoju cukrzycy. Duża zawartość cukru i wysoki indeks glikemiczny mogłą wpływać na gwałtowny wzrost glukozy i insuliny we krwi.

 

2.Szybsze starzenie. Fosforany i kwas fosforowy wydłużają żywotność coli, ale mogą skrócić twój. Są powiązane z przyśpieszonym starzeniem się.

 

3.Próchnica zębów. Kwas fosforowy i cytrynowy zmieniają równowagę pH w jamie ustnej, co prowadzi do trwałej erozji szkliwa.

 

4.Alergia. Niektóre barwniki, substancje konserwujące np. benzoesan sodu i siarczany powodują właściwości alergizujące.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Zmiany w kościele! DWIE DUCHOWNE LESBIJKI odprawią nabożeństwo

 

Źródło:krokdozdrowia/pixabay

Komentarze