PILNE! Jest oficjalna informacja w sprawie startu polskich skoczków w Obesrstdorfie

Po tym jak okazało się, że poniedziałkowy test na koronawirusa Klemensa Murańki dał wynik negatywny Polacy we wtorek zostali przetestowani ponownie na obecność wirusa. Wszystkie ich testy również dały wynik negatywny, co oznacza, ze wystartują w Turnieju Czterech Skoczni.

 

Od niedzieli trwało zamieszanie związane z polskimi skoczkami. Wówczas niemiecki sanepid ogłosił, że test na koronawirusa Klemensa Murańki jest pozytywny. W poniedziałek przed południem w związku z tym Niemcy nie wyrazili zgody na start Polaków w konkursie. Decyzja ta zapadła przed uzyskaniem wyniku powtórnego testu na koronawirusa Murańki. Jak się okazało wynik ten były negatywny.

 

W związku z tym PZN wziął sprawy w swoje ręce i zaprotestował. Efektem tego była decyzja o kolejnych testach Polaków, które miały się odbyć we wtorek rano. Jak się okazuje wszystkie dały również wynik negatywny.

 

Oznacza to, iż polscy skoczkowie zostaną dopuszczeni do Turnieju Czterech Skoczni i wystartują już dziś w Obesrtdorfie. O 14:30 w związku z tym zostanie przeprowadzona seria treningowa tylko dla siedmiu Polaków. Następnie o 15 ruszy trening dla wszystkich 62 skoczków, a o 16:30 wystartują zawody.

 

Tym samym kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie się nie odbędą. Nie będzie też dziś startu w systemie KO.

 

Foto: You Tube/ Kuba Ski Jump (zrzut ekranu)

Komentarze