PILNE: Kolejny ważny polityk ma koronawirusa! Co się dzieje?!

Kolejny ważny polityk ma koronawirusa! Czy bezpieczeństwo Polski jest zagrożone? Co się dzieje na najwyższych szczeblach władzy!

O całej sprawie dowiedzieliśmy się z… Twittera. Minister obrony narodowej właśnie tam opublikował swoje oświadczenie.

– Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni. Czuję się dobrze. Uważajmy na siebie i stosujmy się do zasad sanitarnych – podał Mariusz Błaszczak.

Błaszczak był na kwarantannie, na którą skierował go sanepid. W ubiegłą niedzielę koronawirusa wykryto u osoby, z którą miał kontakt. To już kolejna kwarantanna, na której był polityk.

Fot. Pixabay

 – W czasie izolacji będę pracował, podejmował decyzje oraz będę w kontakcie z dowódcami i współpracownikami. Nie mam żadnych objawów choroby – wspominał wcześniej na Twitterze.

W sobotę o zakażeniu SARS-CoV-2 poinformował prezydent Andrzej Duda.

– Jestem w pełni sił i mam nadzieję, że tak zostanie. Muszę być odizolowany, a zasad tej izolacji z żoną przestrzegamy – poinformował prezydent.

Pandemia zaostrza się. W niedzielę odnotowano 11 742 przypadki zakażeń. Od kilku dni codziennie notuje się ponad 10 tys.  zachorowań.

Od soboty cała Polska znajduje się w tzw. „czerwonej strefie”. Nie można organizować m.in. wesel. Zamknięto lokale gastronomiczne, a klasy 4-8 szkoły podstawowej, licea oraz szkoły wyższe działają zdalnie.

Zobacz także: Tancerka „Tańca z Gwiazdami” nęci nogami. Przy okazji ujawniła, że…

Fot. PixabayKomentarze