Pilne: KORONAWIRUS DOTARŁ DO NIEMIEC! Umarła…

W Chinach liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 106 osób, a samych zarażonych wirusem jest ponad 4 tysiące ludzi. Koronawirus dotarł już do Niemiec i Kanady.

Epidemia miała swój początek w prowincji Hubei, gdzie zmarły kolejne 24 osoby, a blisko 1,3 tysiąca osób zostało zarażonych.

 

W celu zahamowania rozprzestrzeniania się epidemii, chińskie władze odcięły od świata 11 milionowe miasto Wuhan. Została zawieszona tam kmunikacja, zarówno połączenia lokalne, jak i dalekobieżne.

 

W Niemczech potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia nowym koronawirusem. „Zaraził się nim mężczyzna z powiatu Starnberg w Bawarii” – poinformował w poniedziałek późnym wieczorem rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia.

 

Jak poinformował bawarski Krajowy Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (LGL), stan kliniczny pacjenta jest dobry. „Został on odizolowany i cały czas monitorowany jest jego stan zdrowia” – zapewnił LGL.

 

W Kanadzie również odnotowano przypadek zaatakowania koronawirusem. Wirus 2019-nCoV zdiagnozowano u mężczyzny . Drugą osobą z koronawirusem może być żona pacjenta.

 

ZOBACZ TEŻ:Tragiczny bilans koronawirusa! Chińczycy ZACZĘLI BUDOWAĆ WŁASNY…

 

Szef służby zdrowia Ontario dr David Williams poinformował, że żona chorego mężczyzny przebywała odizolowana w domu od chwili przylotu z Chin. W jej przypadku diagnoza jest wstępna, ostateczne potwierdzenie z laboratorium w Winnipeg, dopiero jest oczekiwane. 

W poniedziałek media poinformowały o pierwszej osobie zmarłej w Pekinie.

 

ZOBACZ TEŻ:Najlepsze źródła ANTYOKSYDANTÓW! Są SKARBNICĄ MŁODOŚCI!

 

 

Źródło:radiozetwiadomości

Źródło zdjęcia:YouTube

Komentarze