PILNE! Koronawirus. Wprowadzą stan NADZWYCZAJNY!

Jak wiadomo przez wiele miesięcy cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Nic nie wskazuje na to, aby coś miało się zmienić. Nawet liczba zakażeń nie maleje, a ciągle rośnie. Coraz częściej mówi się też o szczepionce przeciwko COVID-19 jednakże wciąż ta szczepionka jest niedostępna. Rządy wielu państw wprowadzają wiele obostrzeń. Teraz postanowiono wprowadzić stan nadzwyczajny. Zobacz, w którym kraju.

Rządy wprowadzają bardzo dużo obostrzeń. Wszystko po to, aby liczba zakażeń zaczęła spadać. Jak się okazuje w ten piątek na wspólnym posiedzeniu łotewski rząd i rada ds. zarządzania kryzysem związanym z SARS-CoV-2 zdecydowano, że na Łotwie od 9 listopada na miesiąc zostanie wprowadzony nadzwyczajny stan epidemiczny.

Jakie nastąpią ograniczenia?

Na prywatnych weselach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 10 osób, nie będą mogły odbywać się żadne kulturalne imprezy, ponadto restauracje i inne bary będą mogły sprzedawać swoje jedzenie tylko i wyłącznie na wynos. Również w sklepach będzie obowiązywać ograniczona liczba osób.

ZOBACZ TAKŻE: SENSACYJNE odkrycie ws. COVID-19! Naukowcy…

Czy na Łotwie liczba zakażeń jest aż tak wysoka?

Jak informuje portal Wprost na Łotwie nastąpił wzrost liczby zakażeń. W ciągu ostatniej doby odnotowano 367 przypadków zakażeń COVID-19.

Gwałtowny wzrost nastąpił dopiero kilka tygodni temu.

Wyzdrowiało 1444 osób, a 95 osób zmarło. Łącznie na Łotwie zakażonych jest 7476 osób.

Nie wygląda to zbyt dobrze.

 Komentarze