PILNE! Masowe zakażenia w Ekstraklasie!

W ostatnich dniach coraz częściej odnotowywane są w klubach Ekstraklasy nowe zakażenia koronawirusem. Parę dni temu pojawiła się informacja o licznych zachorowaniach w Wiśle Płock. W czwartek ujawniono natomiast kolejne przypadki wirusa z Wuhan.

 

Od dłuższego czasu z koronawirusem w swoim zespole zmaga się Wisła Kraków. Poza tym zakażenia wykryto również m.in. w Piaście Gliwice, Lechii Gdańsk oraz Legii Warszawa. W znacznym stopniu zaatakowana przez z wirusa z Wuhan została także Wisła Płock. W tym zespole odkryto 19 zakażeń. W związku z tym zdecydowano się przesunąć ich dwa mecze. Zarówno ligowy z Pogonią Szczecin, a także ten rozgrywany w ramach 1/16 Pucharu Polski.

 

Jak się okazuje w czwartek potwierdzono kolejne przypadki koronawirusa, w jednym z klubów Ekstraklasy. Tym razem padło na Górnika Zabrze.

 

„Od samego początku wybuchu pandemii koronawirusa nasz klub funkcjonuje w zaostrzonym reżimie sanitarnym, zachowując wewnętrzne, rygorystyczne procedury bezpieczeństwa. Pomimo stosowanych środków ostrożności ostatnie badanie przyniosło kilka wyników pozytywnych. Osoby z dodatnim wynikiem czują się dobrze i zostały odizolowane od reszty zespołu. Obecnie pozostają w domu, gdzie przechodzą kwarantannę” – powiedział rzecznik prasowy Górnika Bartłomiej Perek.

 

Podopieczni Marcina Brosza mieli się zmierzyć w najbliższej kolejce z Piastem Gliwice, lecz to spotkanie zostało przełożone w związku z zakażeniami w gliwickim klubie. Zabrzanie natomiast mają się zmierzyć według planów w sobotę ze Śląskiem Wrocław już w ramach 10 kolejki Ekstraklasy.

 

Źródło: TVP Sport

Foto: PixabayKomentarze